bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۶۶۷۹
تاریخ انتشار: ۲۳ : ۱۵ - ۱۴ دی ۱۳۹۵
قیمت دلار که از روز قبل مجدد مدار صعودی را طی می کند صبح امروز با تشدید نوسانات باردیگر رکورد ۴هزار تومان را در بازار به ثبت رساند.
افزایش قیمت دلار در بازار ارز بعد از آن شدت گرفت که رییس کل بانک مرکزی از روند کاهشی این ارز طی روزهای آینده خبر داده بود ولی طبق اذعان فعالان ارزی حاضر در خیابان فردوسی طی روزهای گذشته تقاضا برای خرید دلار افزایش یافته و همین امر تشدید تلاطم های بازار را به همراه داشته است.
تعدادی از صراف های تهرانی درباره وضعیت بازار ارز  اینطور توضیح دادند که عرضه بانک مرکزی بصورت روزانه انجام می شود ولی حجم تقاضا برای خرید ارز بالاتر از عرضه است.
یکی از صراف ها البته بر کم شدن عرضه ارز از سوی بانک مرکزی در روزجاری اشاره می کند و می گوید: با توجه به سال نوی میلادی انتظار می رفت قیمت دلار تغییر کند ولی این روزها نوسانات بیشتر از قبل شده است.

در راستای تلاطم های ارزی قیمت دلار از روز گذشته با افزایش قیمت همراه شده و صبح امروز برای ساعتی به قیمت 4 هزار تومان رسید ولی با افت 20 تومانی هم اکنون به 3980 تومان رسیده است این قیمت درحالی روی تابلوی صرافی ها درج شده که بانک مرکزی امروز دلار را با قیمت 3945 تومان به بازار عرضه کرده است.
صراف ها و فعالان حاضر در بازار ارز یکی از دلایل تشدید تلاطم های ارزی را وجود خریدارانی اعلام می کنند که به قصد سود بیشتر دلارهای نقد بازار را جمع کرده و به مرز می برند.
این صراف‌ها از افرادی سخن می گویند که قصد دارند دلارهای نقدی بازار را به استان های اربیل و سلیمانیه عراق ببرند تا در آنجا با قیمت بیشتری بفروشند و سود ببرند.
گفتنی است در ایام پرتلاطم بازار ارز دستگاه های قضایی و انتظامی از دستگیری قاچاق‌چیان ارزی در مناطق مرزی خبر داده اند.
به نوشته تسنیم، هم اکنون نرخ فروش دلار در بازار آزاد 3980 تومان، یورو 4255 تومان، پوند انگلیس 4900 تومان و درهم امارات متحده عربی 1115 تومان است.
برچسب ها: اقتصاد ، قیمت ، دلار
نام:
ایمیل:
* نظر: