bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۶۷۳۳
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۴ - ۱۹ دی ۱۳۹۵
در تذکر شفاهی در صحن علنی صورت گرفت؛
نماینده مردم بوشهر در مجلس، بودجه این استان در لایحه بودجه ۹۶ را تحقیر و بی‌حرمتی به مردم بوشهر خواند و رئیس‌جمهور را تهدید کرد که مردم بوشهر پاسخ این اقدام را در انتخابات ۹۶ خواهند داد.
در پایان جلسه علنی نوبت صبح روز گذشته مجلس شورای اسلامی عبدالحمید خدری نماینده بوشهر در تذکری به رئیس‌جمهور گفت: من به عنوان نماینده حامی دولت ولی خادم ملت این تذکر دلسوزانه را می‌دهم.

وی ادامه با بیان این‌که حضرتعالی دانش‌آموخته حوزه‌های علمیه هستید و با آموزه‌های دینی آشنایی دارید. رای ۶۰ درصدی مردم به حضرتعالی نشان از علاقه و محبت مردم به شما بوده است اما در لایحه پیشنهادی بودجه ۹۶ به استان بوشهر ظلم شده است، افزود: آقای رئیس‌جمهور هل جزا الاحسان الی الاحسان.
نماینده بوشهر در مجلس در ادامه آماری را در خصوص بودجه سال ۹۶ ارائه داد و گفت: در بحث تملک دارایی‌های سرمایه استان آخرین استان، بوشهر است که یک دهم درصد سهم بودجه‌ای را دارد. در خصوص استفاده متوازن بوشهر منفی ۲۰ درصد، مقایسه اعتبارات استانی ماده ۴۸ بوشهر آخرین استان با منفی ۱۶ درصد، اعتبارات ملی و استانی استان بوشهر نیز منفی ۱۶ درصد بودجه را به خود اختصاص داده است.
خدری خطاب به رئیس‌جمهور گفت: همکاران شما در سازمان برنامه و بودجه سهم دو درصد نفت مخصوص به مناطق نفت‌خیز را در اعتبارات استانی لحاظ و از سایر اعتبارات کم کرده‌اند. این در حالی است که قانون بودجه تاکید دارد این اعتبار نباید موجب کاهش سهم اعتبارات استان‌ها شود.

خدری بودجه پیشنهادی استان بوشهر را تحقیر و بی‌حرمتی به مردم این استان خواند و از روحانی درخواست کرد دستور دهید سریعا این موضوع اصلاح شود.
وی تصریح کرد: در صورتی که اقدام به اصلاح بودجه استان بوشهر نشود این تحقیر و بی‌حرمتی در اذهان مردم بوشهر می‌ماند و یقین داشته باشید که در ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۹۶ فارغ از بازی‌های سیاسی و متاثر از فضای سیاسی جواب این تحقیر و بی‌حرمتی را با تحقیر و بی حرمتی خواهند داد.
هشدار بودجه‌ای خدری به رئیس‌جمهور

برچسب ها: سیاسی ، بوشهر ، نماینده ، بودجه
نام:
ایمیل:
* نظر: