bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۹۱۱۳
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۱۶ - ۳۰ مرداد ۱۳۹۶
اگر بخواهیم دائم از القاب بی‌حجاب و باحجاب یا اصلاح‌طلب و اصولگرا استفاده کنیم، پس چه کسی می‌ماند؟ اینها همه مردم ما هستند. این سخنان را فرمانده سپاه قدس در پانزدهمین اجلاس روز جهانی مساجد که بیان کرد.
بر اساس این گزارش، سرلشکر قاسم سلیمانی در ادامه سخنان مهم و قابل توجه خود در این مراسم، با نگاهی وسیع و به دور از تعصب به مسائل داخلی و بین‌المللی کشور نگاه کرده و با برشمردن مسائل و مشکلات پیش‌روی انقلاب اسلامی و جهان اسلام تاکید کرد: ما امروز با دو خطر مواجه‌ایم. یک خطر فتنه مذهبی و دیگر تهاجم علیه جهان اسلام است.
به گفته سلیمانی، در اردن و مصر مساجد زیادی وجود دارد، اما بی‌خبر و بی‌تفاوت نسبت به اقدامات رژیم صهیونیستی هستند. این الازهری که الان وجود دارد، الازهر حکومتی است و ای کاش نبود تا اینکه ببینیم نسبت به جنایات غزه بی تفاوت باشند. خدمات امام خمینی (ره) در جهان اسلام قابل مقایسه با هیچکدام از مراجع و مراکز نیست و امروز مقام معظم رهبری با تمام توان از آن دفاع می‌کند.

قاسم سلیمانی در ادامه با طرح این سوال که چه کسی امروز مسوول رشد لاابالی‌گری در کشور است؟ آیا همه ما به وظایف خود عمل کرده‌ایم، گفت: وقتی من را مسوول حفظ یک پل می‌گذارند، باید بدانیم فقط نباید پل خود را حفظ کنیم بلکه حفظ این پل، یک محیطی دارد؛ اگر این محیط سقوط کرد، پل هم سقوط کرده است. مسجد مثل یک قرارگاه است و تاثیر آن بر کل جامعه است نه فقط محیط خود آن مسجد. اگر مقیاس ما فقط محیط خود مسجد باشد، باخته‌ایم. کسی که نتواند سربازانش را حفظ کند، خطش سقوط کرده و اگر جوانانی از مسجد رفتند، خط آن امام جماعت شکسته و سقوط کرده است.

فرمانده نیروی قدس در ادامه با اشاره به این نکته که اگر بخواهیم دائم از القاب بی‌حجاب و باحجاب یا اصلاح‌طلب و اصولگرا استفاده کنیم، پس چه کسی می ماند؟ اینها همه مردم ما هستند. آیا همه بچه‌های شما متدین‌اند؟ آیا همه مثل هم هستند؟ نه. اما پدر، همه این‌ها را جذب می‌کند و جامعه هم خانواده شماست، تصریح کرد: اینکه بگوییم من هستم و بچه‌های حزب‌اللهی خودم، اینکه نمی‌شود حفظ انقلاب. امام جماعت باید بتواند با حجاب و بی‌حجاب را با هم جذب کند.
سردار سلیمانی تصریح کرد: انقلاب بستگی به مساجد دارد؛ البته تعداد مساجد هم مهم است. برای مثال وقتی با هواپیما از بالای دمشق می‌رویم و مناره‌ها را می‌بینیم و بعد از بالای تهران چیز دیگری می‌بینیم، حالمان عوض می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع شهادت حججی اشاره کرد و اظهار داشت: ما خیلی شهید داریم که برخی هم ذبح شده‌اند، اما خداوند گاهی برای عظمت دادن به موضوعی، یک حادثه می‌آفریند و شهید حججی، برای عظمت دادن به همه عظمت‌های مدافعان حرم بود. ما وقتی وارد عراق شدیم، بین منافع خودمان و عراق تفاوتی قائل نشدیم و دنبال چاه نفت و تصرف شهری مثل موصل و کرکوک نبودیم. دنبال مطالبات ارضی نیز نبوده و نیستیم. ما بخاطر منافع شیعی به فلسطین کمک نمی‌کنیم، بلکه اصلا اگر کسی اظهار شیعی کند، با او کار نمی‌کنیم چون 99.99 درصد فلسطین اهل تسنن هستند و ما از آن‌ها دفاع می‌کنیم.
فرمانده نیروی قدس سپاه با تاکید بر اینکه قدرت داعش از قدرت اسماعیلیون و مغول که کشور ما را تاراج کرد، خیلی بزرگتر بود. این‌ها گروهی هستند که روزی صد انتحاری به میدان می‌فرستند، تاکید کرد: ایران هیچگاه بحران‌ساز و پرورش‌دهنده تکفیر نیست، چون اصالت دارد و امروز منشاء ثبات شده است. جیش الاسلام، جیش الحر و گروه‌های دیگر را سعودی‌ها علیه ما ساختند، اما ایران منشاء ثبات سوریه شد. ما با مذهب جلوی جنگ مذهبی آن‌ها را گرفتیم نه با قدرت نظامی. امروز جمهوری اسلامی ایران در منطقه از یک قدرت فائقه حقیقی و غیرقابل خدشه بهره‌مند است. وقتی نظامی می‌تواند مسائل قومی و زبانی را حل کند، این باعث ثبات است و اساس دستیابی به این فضا، رهبری بود.

نام:
ایمیل:
* نظر: