توصیه‌ و مطالبه‌ای جدی از رئیس‌جمهور منتخب؛مدیران ضعیف استانداری بوشهر در اولویت تغییر باشند

بامداد جنوب: گرد و خاک انتخابات خوابیده و تلاش‌ها برای تشکیل دولت شروع شده است. همه دنبال سهم‌خواهی و دنبال پاس کردن فاکتورهایی هستند که در طول دو ماه گذشته در ستادهای آقای سیدابراهیم رئیسی هزینه کرده‌اند، اما از قرار معلوم رئیس‌جمهور منتخب تمایلی به رفتن به سمت افرادی که برگه حکم حضور در ستادها در دستشان است، ندارند و صرفا به‌دنبال تشکیل دولتی فراجناحی است.

یکی از مشخصه‌های تشکیل دولت، معرفی استانداران است که با توجه به دامنه اختیاراتی که از طرف دولت دارند، می‌توانند موتور محرکه واحدهای استانی برای حرکت در سطح کلان باشند. این مساله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. متاسفانه در طول هشت سال دولت تدبیر و امید، دو استاندار بسیار ضعیف، ناتوان و بدون هیچ سابقه عملیاتی در این حوزه راهی استان بوشهر شدند و باعث دلسرد شدن مردم از حاکمیت شدند.

با روی کار آمدن دولت جدید و شاید همزمان با معرفی اعضای کابینه، باید تکلیف استانداران هم مشخص باشد. به این شکل که دولت نمایندگان خودش در سطح استان‌ها را بشناسد. در این زمینه مردم استان بوشهر یک مطالبه و درخواست جدی از آقای سیدابراهیم رئیسی دارند و آن نیز پرداختن به استان بوشهر در سریع‌ترین زمان ممکن است. انتظار می‌رود که دولت آقای رئیسی هر چه سریع‌تر با معرفی یک تیم قدرتمند جدید، راه را برای بیرون راندن مدیران ضعیف و ناتوان فعلی استانداری بوشهر فراهم کنند. این درخواست، کم‌ترین و ابتدایی‌ترین درخواستی که بوشهری‌ها از آقای رئیسی دارند.