bamdad24 | وب سایت بامداد24

خودنمایی شاخص بر فراز قله 410 هزار واحدی

خودنمایی شاخص بر فراز قله 410 هزار واحدی

بامداد جنوب: این روزها تالار شیشه‌ای شاهد هجوم سرمایه‌گذاران خردی است که بازار بورس را با توجه به ثبات سوددهی در چند سال اخیر و روند رو به رشد آن، مکانی مناسب برای سرمایه‌گذاری دیده‌اند. بورس اوراق بهادار تهران طی سال‌های اخیر با ورود و خروج هیجانی بازیگران جدید به این بازار روند پرنوسانی را در پیش گرفته و فراز و نشیب‌های زیادی را پشت سر گذاشته است، با این حال همواره برآیند این نوسانات رشد مثبت بازار و افزایش معاملات و رکوردشکنی‌های پیاپی بوده است. همین مساله سبب شده ورود سرمایه‌گذاران به این بازار رفته رفته از ثبات بیشتری برخوردار شده و کاهش‌های ناگهانی نرخ سهام باعث ریزش غیرمعمول در این بازار نشود
تلاش متخصصان پتروشیمی جم برای بهره‌وری بیشتر نتیجه داد

تلاش متخصصان پتروشیمی جم برای بهره‌وری بیشتر نتیجه داد

سیدعلی موسوی: واحد الفین شرکت پتروشیمی جم با تولید اتیلن، پروپیلن، بنزن پرولیز، نفت کوره و ترکیبات چهارکربنه یکی از واحدهای بزرگ و فعال در این مجتمع صنعتی واقع در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی و شهر عسلویه است. به گفته مهندس مهدی سیف‌الهی، معاون مهندسی فرآیند، کنترل تولید و انرژی، بنزن پیرولیز به‌عنوان یکی از محصولات جانبی (Byproduct) این واحد که حدود 30 تا 38 تن در ساعت تولید می‌شود محصولی است که پس از تولید به شرکت پتروشیمی برزویه فرستاده ‌شده تا مواد آروماتیک آن‌ که شامل بنزن تولوئن و زایلن است، استحصال شود.
مراقب کم شدن سهمیه‌های سوختی باشید

مراقب کم شدن سهمیه‌های سوختی باشید

سیدعلی موسوی: تاکنون بارها و بارها گفته شده که پس از استفاده از کارت سوخت و به‌دنبال آن موقع خارج کردن کارت این کارت از دستگاه‌های پمپ‌ بنزین یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید رعایت شود درج این نوشته «کارت سوخت خود را بردارید» بر روی دستگاه نازل است. این مساله و رعایت کردن آن باعث شده که سهمیه‌های موجود در کارت‌های سوخت کاهش یافته و به‌دنبال آن مردم نیز با توجه به بی‌اطلاعی سازمان‌های متولی را مقصر چنین مسائلی بدانند.
بورس به روند افزایشی برمی‌گردد؛

بورس به روند افزایشی برمی‌گردد؛

بامداد جنوب: بازار بورس در حالی که طی هفته‌های گذشته با قرار گرفتن در یک روند افزایشی و شکستن رکوردهای پی‌در‌پی به سمت کانال 400 هزار واحدی در حرکت بود، با انتشار خبر شهادت سردار سلیمانی با روند کاهشی شدیدی طی دو روز ابتدایی هفته روبوه‌رو شد تا جایی که بسیاری از بازیگران این بازار به فکر خروج هرچه سریع‌تر از بازار سرمایه افتادند.
قیمت تضمینی دولت پایین‌تر از نرخ واردات

قیمت تضمینی دولت پایین‌تر از نرخ واردات

جواد شکریان: آبان‌ماه سال جاری بود که وزیر وقت جهاد کشاورزی از تصمیم دولت برای واردات گندم خبر داد تا سرانجام پس از سه سال پیاپی خودکفایی در تولید گندم و در حالی که انتظار می‌رفت سال چهارم نیز به همین منوال سپری شود،
مسوولان پاسخگو باشند

مسوولان پاسخگو باشند

سیدعلی موسوی: بنزین این روزها تبدیل به معضلی شده است که هزینه‌های امنیتی، روانی، اقتصادی و روحی بسیاری بر مردم گذاشته است که تقریبا همه نیز شاهده آن بوده‌ایم. حالا نیز با سهمیه‌بندی بنزین و ایجاد شدن اصلاح قیمتی، مردم کشور که تازه درگیر این بحران بودند خبر می‌رسد مساله دیگری نیز به‌شدت شایعه شده، مساله کم‌فروشی بنزین که تاکنون بارها نیز به گوش سرویس انرژی روزنامه بامداد جنوب رسیده است حال بر آن شدیم.
ضدیت برخی قوانین با تولید

ضدیت برخی قوانین با تولید

بامداد جنوب: کارگاه آموزشی آئین دادرسی به آرا مالیاتی و تأمین اجتماعی به میزبانی انجمن شرکت‌های خدماتی بوشهر برگزار شد.
مهمترین اخبار