bamdad24 | وب سایت بامداد24

وضعیت سیمان، نیازمند مذاکره دولت

وضعیت سیمان، نیازمند مذاکره دولت

چند سالی می‌شود که صنعت ساختمان در کشور رونق سابق را نداشته و در رکودی بی‌سابقه به‌سر می‌برد. در این سال‌ها دولت هرچه کرده به در بسته خورده و هیچ‌گاه نتوانسته معضلات مسکن مهر را برطرف کند و سرمایه‌های از دست رفته این بخش را به آن برگرداند.
سود بانکی در 15 درصد آرام گرفت

سود بانکی در 15 درصد آرام گرفت

سود بانکی، معضلی است که سال‌های سال گلوی اقتصاد کشور را فشرده است. در طول سالیان اخیر بانک‌ها با تضمین سودهای بالاتر و جذاب‌تر در مقایسه با بازار کساد تولید در کشور، بیشتر سرمایه‌ها را به سمت خود جذب کردند تا جایی که در بسیاری از بخش‌های کشور، رکود دامن‌گیر شد.
شریعتمداری، لغو مصوبه را محتمل عنوان کرد

شریعتمداری، لغو مصوبه را محتمل عنوان کرد

حدود یک ماه از طرح وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص برداشته شدن قیمت کالا روی برخی از محصولات تولید داخل می‌گذرد. در آن زمان، طی گزارشی نوشتیم که این طرح کارشناسی شده به نظر نمی‌رسد و دولت برای واقعی کردن قیمت‌ها می‌تواند از راهکارهای بهتر، کم‌هزینه‌تر و معقول‌تری کمک بگیرد.
آب برای پتروشیمی‌های پنجگانه نداریم

آب برای پتروشیمی‌های پنجگانه نداریم

چند سالی می‌شود که استان همسایه با انواع و اقسام حربه‌ها، فشارها و استفاده از روابط قدرتمند در مرکز، دندان طمع خود را برای بخشی از عسلویه و قسمت‌هایی از استان هرمزگان تیز کرده‌اند تا با یک تیر دو نشان بزنند.
8 ماه حقوق ندادن رونق است یا ورشکستگی!

8 ماه حقوق ندادن رونق است یا ورشکستگی!

هفته گذشته گزارشی در خصوص رکود منطقه اقتصادی بوشهر و اعتراض کارگران آن به هشت ماه نگرفتن حقوق و مزایایشان نوشتیم. این در حالی بود که از ماه‌ها قبل از آن، برخی از کارگران این منطقه با مراجعه به دفتر روزنامه بامداد جنوب از وضعیت اسفناک این منطقه و نبود رونق در آن سخن گفته بودند اما بنا به دلایلی که در گزارش قبل نیز ذکر شد، تا هفته گذشته از پرداختن به آن خودداری کردیم.
کدامیک سد راه راه‌آهن بوشهر شده‌اند؟

کدامیک سد راه راه‌آهن بوشهر شده‌اند؟

روز گذشته نشست مدیرکل راه و شهرسازی استان با اصحاب رسانه در بوشهر برگزار شد اما نکته قابل توجه این نشست «خبری!»، انتخاب گزینشی خبرنگاران برای حضور در این جلسه بود. این در حالی است که مدیران این اداره‌کل و سایر سازمان‌های استان باید بدانند که وظیفه آنها پاسخگویی به تمامی مردم و نمایندگان آنها یعنی خبرنگاران است نه تعداد محدود و گزینشی از آنها
مهمترین اخبار