bamdad24 | وب سایت بامداد24

آسیای میانه، بازار انرژی منطقه را قبضه می‌کند

آسیای میانه، بازار انرژی منطقه را قبضه می‌کند

مهدی مطلق شهریورماه سال جاری، مقامات وزارت انرژی افغانستان، آذربایجان، گرجستان، قزاقستان، قرقیزستان، مغولستان، پاکستان، تاجیکستان و ازبکستان برای نخستین‌بار به منظور بررسی مشکلات مشترک منطقه‌ای در زمینه انرژی گردهم آمدند. یکی از اهداف مهم این برنامه، انتقال برق به افغانستان، پاکستان، چین و کشورهای دیگر و همچنین افتتاح مسیرهای تجاری به سمت اروپا بود. این بیانیه متشکل از ۱۰ بند بود
سکه و ارز، کام سرمایه‌گذاران را تلخ کرد

سکه و ارز، کام سرمایه‌گذاران را تلخ کرد

بامداد جنوب: این روزها دیگر از آشفته بازار طلا و ارز در سال گذشته و افزایش‌ها و رکوردشکنی‌های پیاپی این بازارها خبری نیست و روند نزولی جایگزین روند صعودی در بازارهای سکه و دلار شده است. تداوم ثبات و ادامه روند نزولی در این بازارها سبب شده سرمایه‌گذاران این بازارها، عطای آن را به لقایش ببخشند و برای جلوگیری از ضرر بیشتر، سرمایه خود را به بازارهای دیگر منتقل کنند؛ همین امر سبب شده با وجود روند رو به رشد طلا در بازارهای جهانی، قیمت‌ها در بازارهای داخلی همچنان نزولی باشد.
«کرونا» لنجداران را خانه‌نشین کرد

«کرونا» لنجداران را خانه‌نشین کرد

جواد شکریان : ویروس کرونا این روزها همچنان تیتر خبرها را به خود اختصاص داده و بر بخش‌های مختلف اقتصاد کشور تاثیر گذاشته است تا جایی که بسیاری از شغل‌ها بر اثر این ویروس ناخوانده، رونق خود را از دست داده‌اند و معیشت بسیاری از خانوارها در خطر افتاده است؛ یکی از این شغل‌ها که در وضعیت اقتصاد مملکت و معیشت بسیاری از بوشهری‌ها تاثیرگذار است،
دود مشعل‌های خارگ در راه بازیافت

دود مشعل‌های خارگ در راه بازیافت

بامداد جنوب: مشعل‌سوزی پدیده سوزاندن گاز‌های اضافه در مکان‌های استخراج نفت و گاز است. این کار به‌وسیله مشعل گازی یا فلر گازی که به آن دودکش مشعلی نیز می‌گویند انجام می‌شود. مشعل گازی یک وسیله سوزاندن گاز است که در کارخانجات صنعتی مانند پالایشگاه نفت استفاده می‌شود. مشعل گازی لوله عمودی امتدادیافته‌ای است که به‌عنوان یکی از قسمت‌های ضروری در چاه‌های نفت، پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و کارخانه مواد شیمیایی برای سوختن گاز‌ها و مایعات زائد، قابل اشتعال و ... به‌کار می‌رود.
بوشهر همچنان رتبه اول تورم کشور در بخش خوراکی‌ها

بوشهر همچنان رتبه اول تورم کشور در بخش خوراکی‌ها

سرویس اقتصادی: اقتصاد ایران، در سال‌های گذشته بارها با شوک‌های ناگهانی و بزرگی همراه شده است که فارغ از نتایج شوم این وقایع برای اقتصاد و تاثیر گذاشتن بر بازارهای داخلی و شاخصه‌های اقتصادی کشور، نتیجه همه این شوک‌ها برای مردم یکسان بوده است؛ گرانی کالاها و کاهش قدرت خرید!
آیا خبری از اختصاص سهمیه بنزین نوروزی می‌شود؟

آیا خبری از اختصاص سهمیه بنزین نوروزی می‌شود؟

بامداد جنوب:کمتر از یک ماه تا پایان سال ۹۸ و آغاز تعطیلات نوروزی که مهم‌ترین رخداد گردشگری در ایران به‌شمار می‌آید زمان باقی است اما هنوز تکلیف صنعت گردشگری با افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین روشن نشده است. وزیر وزارتخانه تازه تاسیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قول داده که طرح سهمیه سوخت سفر برای نوروز را به دولت بدهد و آن را پیگیری کند.
مهمترین اخبار