bamdad24 | وب سایت بامداد24

«آقای اوپک» ایران به آغوش خاک سپرده شد

«آقای اوپک» ایران به آغوش خاک سپرده شد

بامداد جنوب: حسین کاظم‌پور اردبیلی، دیپلمات ایرانی که از هفت سال پیش تاکنون نماینده ایران در سازمان کشور‌های صادرکننده نفت (اوپک) بود، روز شنبه در بیمارستان لاله تهران درگذشت. او دانش‌آموخته مدیریت بازرگانی در دانشگاه اوکلاهامای امریکا بود که در زمان اقامتش در ایالات متحده، با «انجمن‌های اسلامی دانشجویان ایرانی مقیم امریکا و کانادا» آشنا شد. رئیس آن زمان انجمن اسلامی، ابراهیم یزدی، چهره شناخته‌شده دولت موقت پس از انقلاب بود و همین ارتباط موجب شکل‌گیری مسیر سیاسی او شد.
به تعهدات اجتماعی نفت در بوشهر پای‌بند هستم

به تعهدات اجتماعی نفت در بوشهر پای‌بند هستم

بامداد جنوب: منطقه پارس جنوبی در جنوب استان بوشهر قرار گرفته است که بخشی از آن در شهرستان عسلویه و بخشی در شهرستان کنگان قرار دارد. تا پیش از انقلاب اسلامی این مناطق با محرومیت‌های گسترده‌ای روبه‌رو بودند. عسلویه و نخل‌تقی دو روستای کوچک بودند و از نظر برخورداری از امکاناتی نظیر فضا‌های آموزشی مناسب، زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی، راه، آب و برق و گاز و... به‌شدت عقب‌مانده بودند.
کارگر اخراج نکرده باشید، وام می‌گیرید!

کارگر اخراج نکرده باشید، وام می‌گیرید!

جواد شکریان: ویروس کرونا از ابتدای شیوع تاکنون بر بسیاری از مشاغل تاثیر گذاشته است و با تغییر ماهیت برخی مشاغل، عده زیادی از شاغلان را بیکار و کسب‌وکارهای زیادی را تعطیل کرده یا به حالت نیمه‌تعطیل درآورده است. این وضعیت فشار اقتصادی شدیدی را به کشورهای درگیر این اپیدمی وارد کرده
دورخیز ایران برای توزیع روزانه ۳۰ میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی

دورخیز ایران برای توزیع روزانه ۳۰ میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی

مژده پاینده: گاز طبیعی فشرده شده Compressed Natural Gas که به‌صورت اختصاری CNG خوانده می‌شود نوعی سوخت فسیلی است که به‌عنوان جانشینی با آلایندگی کمتر برای سایر سوخت‌های فسیلی نظیر بنزین و گازوییل در نظر گرفته می‌شود. CNG با فشردن گاز طبیعی (۷۰ تا ۹۸ درصد متان) به دست می‌آید و جهت مصرف به‌عنوان سوخت در مخازن کروی بسیار سخت نگهداری و عرضه می‌شود. کروی بودن این مخزن‌ها سبب تقسیم مساوی فشار گاز بین دیواره‌های مخزن می‌شود که این خود ایمنی بالایی را در نگهداری حجم بالایی از CNG در مخازن ممکن می‌کند.
نیاز بنادر استان بوشهر به خطوط ریلی برای توسعه

نیاز بنادر استان بوشهر به خطوط ریلی برای توسعه

بامداد جنوب: امروزه در سراسر دنیا بنادر به‌عنوان مبادي ورود و خروج کالاها نقشی حساس و حیاتی در توسعه اقتصادی کشورها ایفا می‌کنند تا جایی که بر اساس آمارهای جهانی، حدود 90 درصد فعالیت‌های اقتصادی بین‌المللی (واردات و صادرات) به‌وسیله دریا و از طریق تخلیه و بارگیری کالاها در بنادر صورت می‌گیرد، زیرا این نوع حمل و نقل داراي مزایايی نظیر قیمت ارزان، انتقال حجم و وزن انبوه کالا و همچنین انتقال سریع و بی‌خطر کالاهاست. حمل و نقل دریایی کالاها نقش کلیدي در تجارت خارجی به‌ویژه تجارت فرا‌قاره‌اي جهان دارد، از این‌رو بدون وجود حمل و نقل دریایی، واردات و صادرات کالا که پایه تجارت مدرن جهانی است امکان‌پذیر نیست. بر همین اساس، بسیاری از کشورهای دنیا، توجه به رشد و توسعه بنادر را به‌عنوان قلب اقتصادی خود مورد توجه قراره داده‌اند، زیرا اگر بنادر رشد نکنند، سرمایه‌گذاری و صادرات کالا نیز با مشکل روبه‌رو خواهد شد.
سهام عدالت را نفروشید، ارزش آن بیشتر می‌شود!

سهام عدالت را نفروشید، ارزش آن بیشتر می‌شود!

جواد شکریان: حال و روز بازار بورس اوراق بهادار تهران این روزها خوب به‌نظر می‌رسد و روز به روز سرمایه‌های بیشتری جذب تالار شیشه‌ای می‌شوند. تاریخ‌سازی، رکوردشکنی و افزایش بی‌سابقه سرمایه و شاخص، به‌خوبی بیانگر اوضاع این روزهای بورس است تا جایی که کمتر کارشناسانی سقوط شاخص این بازار را حداقل در کوتاه‌مدت و میان‌مدت پیش‌بینی می‌کند.
آوریل پرحادثه نفت سرانجام پایان یافت

آوریل پرحادثه نفت سرانجام پایان یافت

بامداد جنوب: دامنه چالش فراگیر کرونا، چندی است به بازار نفت هم کشیده شده و بحرانی جدید را رقم زده است. بحرانی که قیمت نفت‌خام امریکا را در یکی دو هفته گذشته به مرز منفی ۴۰ دلار رساند و محافل سیاسی و اقتصادی و رسانه‌ای را در شوک فروبرد. اتفاقی بی‌سابقه در بازار انرژی که اگرچه دامن همه تولید‌کنندگان را گرفته است.
مهمترین اخبار