bamdad24 | وب سایت بامداد24

اقشار ضعیف، کالای ارزان می‌گیرند!

اقشار ضعیف، کالای ارزان می‌گیرند!

جواد شکریان: موضوع توزیع کوپن‌های الکترونیکی و شارژ کارت‌های یارانه برای خرید کالا‌های اساسی، چند وقتی است به یکی از مهم‌ترین مباحث در میان مردم به‌خصوص اقشار متوسط رو به پایین جامعه تبدیل شده و بسیاری از مردم در پی یافتن اخبار تکمیلی درباره این موضوع هستند. این طرح با توجه به کاهش قدرت خرید بیش از ۳۰ درصدی مردم برای تامین مایحتاج ضروری، در قالب حمایت از اقشار جامعه و از سوی وزارت کار و رفاه اجتماعی مطرح شده تا کالاهای اساسی مردم در سبد خانوار تامین شود.
توقیف نفت‌کش قانون‌گریز انگلیسی در خلیج‌فارس

توقیف نفت‌کش قانون‌گریز انگلیسی در خلیج‌فارس

ابوعلی زرین‌قلم: تنها 72 ساعت پس از اظهارات رهبر انقلاب در جمع ائمه جمعه مبنی بر پاسخ فرزندان ایران به خباثت انگلیسی‌ها در ربودن نفت‌کش ایرانی در جبل‌الطارق و حرف‌های زور و غیرمنطقی که می‌زنند، بعد از ظهر روز جمعه تکاوران دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دو فروند نفت‌کش انگلیسی را در آب‌های خلیج فارس توقیف که یکی را پس از توجیه آزاد و یکی را هم برای گذراندن سیر مراحل قانونی، به سواحل کشور منتقل کردند.
تعرفه پایین، کار دست «برق» می‌دهد!

تعرفه پایین، کار دست «برق» می‌دهد!

مریم علیزاده: بی‌شک هر وسیله‌ای که برای آسایش انسان خلق می‌شود، چالش‌هایی را نیز به‌همراه می‌آورد. در این میان واژه تازه‌وارد «ارز دیجیتالی» به‌شدت دنیای سرمایه‌گذاری را به خود مشغول کرده است، زیرا از یکسو این ارزهای دیجیتالی، مراودات مالی را روان‌تر کرده‌اند و از سویی دیگر هزینه سرسام‌آور استخراج آنها به دل‌مشغولی بزرگی برای دوستداران این نوع ابزار مالی بدل شده است.
آب در کوزه و ما گرد جهان می‌گردیم...

آب در کوزه و ما گرد جهان می‌گردیم...

جواد شکریان: امروزه با توجه به تشدید تحریم‌های ظالمانه امریکا علیه ایران، اهمیت صادرات غیرنفتی و همچنین جذب سرمایه‌گذار خارجی برای سرمایه‌گذاری و توسعه زیرساخت‌ها بیش از پیش به چشم می‌خورد. از طرف دیگر در عصر حاضر که تکنولوژی با رشد غیرقابل باوری در حال توسعه بوده و بازارهای جهانی دیگر مرزی را بین خود نمی‌بینند
راه‌حل‌های نفتی برای روشن شدن موتور اینستکس

راه‌حل‌های نفتی برای روشن شدن موتور اینستکس

حوریه قاسمی ۱۵ ماه پیش و با خروج امریکا از برجام، صادرات نفت ایران و به‌دنبال آن ورود ارز به کشور با محودیت‌هایی روبه‌رو شد. ایران اگر چه آن گونه که معاون بین‌الملل وزیر نفت گفته نفت خود را از مسیرهای خاکستری همچنان می‌فروشد اما سنگ‌اندازی‌ها هزینه فروش نفت را بالا برده است. از سوی دیگر واردات نیز با موانعی روبه‌روست. ایران پول نفت صادراتی خود را با موانعی به دست می‌آورد و برای خرید کالاهای مختلف نیز چانه‌زنی‌های زیادی صورت می‌گیرد.
عرضه چندمین خودروی کاملا ایرانی، برای نخستین‌بار!!!

عرضه چندمین خودروی کاملا ایرانی، برای نخستین‌بار!!!

جواد شکریان: خودروسازان داخلی سال‌هاست که برای تولید و ارائه یک خودروی صد درصد داخلی با یکدیگر رقابت می‌کنند با این حال طی سال‌های گذشته هربار که یکی از خودروسازان این عنوان را بر روی یکی از محصولات خود گذاشته، خیلی زود مشخص شد که بسیاری از قطعات آن وارداتی بوده است
سرمایه خود را به بازار ارز نبرید!

سرمایه خود را به بازار ارز نبرید!

جواد شکریان: بازار ارز در سال‌های اخیر یکی از جذاب‌ترین بازارها برای دلالان و نوسان‌گیران بوده است، زیرا این اشخاص با در دست گرفتن نبض بازار ارز، هر جور که می‌خواستند در این بازار نوسان ایجاد کرده و بیش از هر بازار دیگری سود به جیب زدند. اوایل سال گذشته بود که امریکا از برجام خارج شد و تلاش کرد تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران را بازگرداند و ایران را با مشکلات اقتصادی روبه‌رو کند، به این ترتیب آثار روانی و اقتصادی تحریم‌های امریکا علیه ایران سبب شد قیمت ارز در کشور با افزایش روبه‌رو شود. افزایش هیجانی و ناگهانی قیمت ارز سبب شد عده کثیری از مردم این بازار را برای سرمایه‌گذاری، بازاری سودده ببینند و منابع خود را وارد بازار ارز کنند.
مهمترین اخبار