bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۴۸۵۸
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۴ - ۱۷ دی ۱۳۹۹
یکی از دغدغه های همیشگی ما شستن لباس های بافت و زمستانی بوده است لباس هایی که در رنگ ها و طرح های مختلف خریدیم و قصد داریم در مدت بیشتری از آن ها استفاده کنیم.روش صحیح شستن و خشک کردن لباس های بافت

یکی  از دغدغه های همیشگی ما شستن لباس های بافت و زمستانی بوده است لباس هایی که در رنگ ها و طرح های مختلف خریدیم و قصد داریم در مدت بیشتری از آن ها استفاده کنیم.

تا حالا شده بعد از شستن لباس بافت و خشک کردن آن متوجه شل شدن یا به قول معروف شاهد "از سکه افتادن" آن باشید؟ تا حالا این اتفاق افتاده که بعد از شست و شو لباس گشادتر شده باشه؟ یا اصلا رنگ آن تغییر پیدا کرده باشه؟

پس اگر میخواهید از لباس های بافت خود بیشتر مراقبت کنید حتما در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا بتوانید بیشتر با نحوه صحیح شستن وخشک کردن لباس های بافت آشنا شوید.


روش صحیح شستن و خشک کردن لباس های بافتشستن لباس های بافت

یکی از کار هایی که طول عمر لباس های ما را کاهش می دهد، عدم اطلاع دقیق در مورد نحوه شست و شوی درست و خشک کردن لباس های بافت و زمستانی است.


لباس های بافت مانند لباس هایی که در فروشگاه بست پوشاک عرضه می شود به علت جنس پشمی که دارند، روش شست و شو متفاوتی هم نسبت به سایر پوشاک دارند.

تا اونجایی که ممکن هست از شستن لباس های بافت پرهیز کنید و اگر قسمتی از لباس شما کثیف شده یا لکه ای روی لباس به وجود آمده سعی کنید فقط همان تیکه را به صورت دستی شست شو داده و اصطلاحا لکه گیری کنید ولی اگر مجبور به شستن کل لباس بودید یکی از دو روش زیر را انجام دهید.

در حالت کلی دو روش برای شست و شو لباس های بافت وجود دارد:

1 .شست وشو با لباس شویی

2 . شست و شو با دستشست و شو با لباسشوییتا حد ممکن از شست و شو با لباس شویی پرهیز کنید ولی اگر قصد شستن لباس‌ها با ماشین لباس شویی دارین به موارد زیر دقت کنید:

1. اگر درون لباس توضیحاتی وجود دارد به آن توجه کنید. در صورتی که قید شده بود شستن با ماشین لباس شویی ایرادی ندارد، باخیال راحت اقدام کنید.

2. لباس ها را پشت رو درون ماشین لباس شویی قرار بدهید.

3. با آب سرد بشورید.

4. سرعت چرخش را به حداقل ممکن برسانید.

5. از مواد شوینده مخصوص لباس بافت استفاده کنید و از مواد شوینده آنزیم دار استفاده نکنید.

6 .از خشک کردن لباس با لباس شویی اجتناب کنید. پس از اتمام عملیات شست و شو، قبل از حالت خشک کن ماشین را خاموش کنید.شست و شو با دست


حتی اگر در توضیحات لباس هم قید شده بود شست و شو با لباس شویی بلامانع هست، شما سعی کنید به صورت دستی لباس را بشورید.

برای شستن لباس بافت با دست رعایت موارد زیر ضروری است:

1. ابتدا لباس را به صورت پشت و رو به مدت 15 دقیقه به همراه آب ولرم و مواد شوینده مخصوص بافت در یک تشت یا سینک ظرفشویی قرار دهید. میتوانید از شامپو یا حتی صابون هم به عنوان شوینده استفاده کنید.

لباس را درون تشت یا سینک ماساژ دهید و از فشار بیش از حد خودداری کنید.

2. بعد از 15 دقیقه لباس را با آب سرد شست و شو دهید و حواستان باشد اصلا لباس را نچلانید و حتی نپیچانید.


خشک کردن لباس های بافت


اگر میخواهید لباستان بعد از شست و شو گشاد نشود و تغییر سایز ندهد مرجله خشک کردن را جدی بگیرید.

بعد از شستن لباس های بافت با هر یک از دو روش دستی و ماشینی، مرحله خشک کردن لباس بسیار مهم است.

لباس های بافت را هرگز نباید آویزان کرد. چون لباس های بافت بعد از شستن سنگین می شوند و اگر به صورت آویزان قرار دهیم باعث کشیده شدن لباس می شود. برای خشک کردن، آن ها را باید به صورت افقی روی بند رخت یا یک سطح مسطح قرار بدهیم.

در صورتی که میخواهید از اتو برای صاف کردن و خشک کردن لباس استفاده کنید حتما اتو را روی کمترین دما خود قرار دهید.

این مواردی بود که باید در شستن لباس های بافت رعایت کرد. امیدواریم از این مطلب استفاده کنید.


نام:
ایمیل:
* نظر: