bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۵۸۴۸
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۰۵ - ۲۵ تير ۱۴۰۱
بامداد جنوب: معاون اداره کل هواشناسی استان بوشهر از صدور هشدار نارنجی هواشناسی برای روزهای آتی در استان بوشهر خبر داد.

بامداد جنوب: معاون اداره کل هواشناسی استان بوشهر از صدور هشدار نارنجی هواشناسی برای روزهای آتی در استان بوشهر خبر داد.

زهرا راستگو با اشاره به نقشه‌های هواشناسی گفت: روز جاری تا یکشنبه هفته آینده، به‌تناوب در ساعاتی از بامداد تا بعدازظهر، شرایط برای وزش باد شدید شمال شرقی و گاهی جنوب غربی در شهرستان‌های گناوه، دیلم، بوشهر، مناطقی از دشتستان و دشتی فراهم خواهد بود و پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وی در این مدت در برخی ساعات صبح، سرعت وزش باد به بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت و در مناطقی از دیلم و گناوه به بیش از ۶۰ کیلومتر برسد و در این شرایط احتمال خیزش گردوخاک در مناطق مستعد هم وجود دارد.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: در این مدت احتمال آسیب به سازه‌های موقت و تابلو‌های تبلیغاتی و تأسیسات برقی و مخابراتی، احتمال کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی در ساعاتی از روز، افزایش موقت ارتفاع موج دریا در سواحل دیلم، گناوه و بوشهر و شکستن درختان فرسوده وجود دارد.

راستگو از مردم به‌ویژه سالمندان، بیماران و کودکان خواست هنگام گردوخاک از خانه بیرون نروند. همچنین افراد هنگام احتیاط در عبور از نزدیکی سازه‌های نیمه‌کاره مراقب باشند و از صعود به ارتفاعات بپرهیزند.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان بوشهر به دریانوردان هم توصیه کرد در تردد‌های دریایی در سواحل شمالی استان احتیاط کنند.


نام:
ایمیل:
* نظر: