bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۶۱۷۹
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۱۹ - ۲۹ بهمن ۱۴۰۱
بامداد جنوب: تیم بانک شهر با غلبه بر شاگردان حاجی مراد گاتسالوف عنوان قهرمانی کشتی آزاد جام باشگاه‌های جهان را به خود اختصاص داد.

بامداد جنوب: تیم بانک شهر با غلبه بر شاگردان حاجی مراد گاتسالوف عنوان قهرمانی کشتی آزاد جام باشگاه‌های جهان را به خود اختصاص داد.

بعد از برگزاری مبارزه سوم - چهارمی بین دو تیم هندی و قزاق که با پیروزی تیم امیر توکلیان همراه بود، مسابقه فینال کشتی آزاد باشگاه‎‌های جهان از ساعت 11 امروز (29 بهمن) در سالن شهدای هفتم تیر تهران بین تیم‌های بانک شهر و نماینده روسیه برگزار شد و در نهایت نماینده کشورمان با برتری 6 بر 4 به عنوان قهرمانی دست یافت.

هنگام برگزاری فینال، سالن تقریباً پُر شده بود و تماشاگران به شدت تیم ایرانی و ستاره‌هایش را تشویق می‌کردند. شکست گودیف و علی سوادکوهی از آن اتفاقاتی بود که در پیش‌بینی بانک شهری‌ها نبود، آنها روی برد قطعی هر دو کشتی‌گیر مقابل حریفان روس‌شان حساب کرده بودند با این وجود با این دو شکست غیرمنتظره، کار تا ورود حسن یزدانی به تشک، خیلی نزدیک و میلیمتری پیش می‌رفت.

بانک شهر نیز مثل تیم ملی آزاد ایران در اوزان بالا مهره‌‍‌های قابل اطمینانی داشت که توانستند پیروزی این تیم در فینال باشگاه‌های جهان را رقم بزنند. عملکرد درخشان یزدانی و قاسم‌پور تماشاگران حاضر در سالن را به شدت به وجد آورده بود. باوجود دو مبارزه مقدماتی روز گذشته مقابل حریفان گرجستانی و قزاق، بانک شهر در فینال با تیم گاتسالوف به چالش جدی کشیده شد اما درنهایت توانست فینال را در خانه به سود خود تمام کند.

روسیه که امسال از شرکت در مسابقات جهانی محروم بود، بار دیگر نشان داد که حتی با تیم درجه چندمش هم می‌تواند همه حریفان را با دردسر مواجه کند.

وزن 57 کیلوگرم: درحالیکه در مبارزه عصر روز گذشته، تنها شکست تیم بانک شهر مقابل نماینده قزاقستان، از سوی رضا مومنی رقم خورد، در مبارزه فینال رضا یزدانی از احمد جوان در ترکیب خود استفاده کرد که او هم با ارائه نمایشی پرقدرت و هیجان‌انگیز رامیز گامزاتوف را 11-5 شکست داد تا اولین برد فینال برای تیم بانک شهر رقم بخورد.

وزن 61 کیلوگرم: رضا اطری نایب قهرمان جهان در سال 2022 که به تازگی مسابقات رنکینگ‌دار کرواسی را با طلا به پایان رسانده، درحالیکه مشخصا آمادگی مسابقه را نداشت و به لحاظ بدنی کاملا کم آورده و توان رقابت 6 دقیقه‌ای را نداشت، شکست بدی را مقابل مسلم مختیخانوف روس تجربه کرد. اطری در این کشتی 10-4 باخت تا نتیجه تیمی یک -یک مساوی شود.

وزن 65 کیلوگرم: با شکست غیرمنتظره عبدالمجید گودیف مقابل شمیل ممدوف، این بار تیم روسی پیش افتاد. گودیف درحالیکه از حریف 9-8 پیش بود، مقابل هموطنش ضربه فنی شد.

وزن 70 کیلوگرم: رسول گادژی ماگمادوف اجازه نداد کار برای میزبان در فینال بغرنج شود و در دو ثانیه پایانی مبارزه با اوگنی ژربایف باخت 3-3 را با برد 5-3 عوض کرد. درخواست چلنج از سوی گاتسالوف، یک امتیاز دیگر به ماگمادوف اضافه کرد و نتیجه 6-3 شد. مشخصا گاتسالوف به خوبی کشتی‌گیران خارجی بانک شهر را آنالیز کرده بود. روس‌ها نیز در این وزن از کشتی‌گیر خارجی استفاده کرده بودند.

وزن 74 کیلوگرم: یونس امامی دارنده مدال برنز سال 2022 جهان که در بلگراد 2-2 مغلوب کایل دیک آمریکایی شده بود، در مصاف با تیمور بیژیف به نفر سوم جهان اجازه خودنمایی نداد و 3-یک این کشتی را به سود خود تمام کرد تا بانک شهر در این مسابقه از حریف روس خود 3-2 پیشی بگیرد.


ایران قهرمان کشتی آزاد جام باشگاه‌های جهان باقی ماند


وزن 79 کیلوگرم: علی سوادکوهی شکست غیرمنتظره دیگری را برای بانک شهر ثبت کرد. او در مصاف با اخمد عثمانوف نمایش خوبی نداشت و درحالیکه در ماه‌های اخیر کشتی‌گیران عنوان‌دار زیادی از جمله جردن باروز آمریکایی و سیداکوف روس را مغلوب کرده، 9-5 مقابل عثمانوف شکست خورد تا بار دیگر نتیجه تیمی 3-3 مساوی شود.

وزن 86 کیلوگرم: حسن یزدانی در میان تشویق زیاد تماشاگران حاضر در سالن، مقابل ارسلان باگایف قرار گرفت و تلخی شکست علی سوادکوهی را با پیروزی مقتدرانه مقابل حریف روس جبران کرد و تیمش را هم پیش انداخت. یزدانی در کمتر از 4 دقیقه حریفش را با شکست 10-صفر بدرقه کرد.

وزن 92 کیلوگرم: کامران قاسم‌پور که در سال‌های 2021 و 2022 قهرمان جهان شده و مرد شماره یک 92 کیلوگرم کشتی جهان محسوب می‌شود، در مصاف با آسخاب سعدالله‌اف برنده شد و تیمش را 5-3 پیش انداخت. او در تایم اول سه امتیاز از حریف گرفت و تایم دوم به دلیل آسیب‌دیدگی سعدالله‌اف با کمی تعلل آغاز شد. قاسم‌پور در 40 ثانیه ابتدایی تایم دوم با خاک کردن حریف و اجرای باراندازهای متوالی11-صفر برنده این کشتی شد.

وزن 97 کیلوگرم: محمدحسین محمدیان که در مسابقات جهانی 2022 بلگراد عضو تیم ملی آزاد بود و باوجود انتظار زیادی که از او برای کسب مدال در جدالی که رشید سعدالله‌اف به عنوان مدعی اصلی این وزن نبود، وجود داشت اما شکست خورده و دستش از کسب مدال کوتاه ماند، در جام باشگاه‌های جهان مثل لیگ برتر 97 کیلویی بانک شهر بود و در مصاف با ماگومد کوربانوف روس 4-یک شکست خورد.

محمدیان که اصولاً کشتی‌گیر حمله کننده نیست و اغلب امتیازاتش را از اشتباه حریف گرفته، در این مبارزه هم مقابل کوربانوف کار ویژه‌ای از خود به نمایش نگذاشت تا روس‌ها به چهارمین برد خود برسند و کشتی سنگین‌وزن تعیین کننده قهرمان این رقابت‌ها باشد.

وزن 125 کیلوگرم: امیرحسین زارع در مبارزه حساس سنگین‌وزن که برای هر دو تیم اهمیت زیادی داشت، اریک جیف را 10-صفر از پیش رو برداشت تا تیمش قهرمان این رقابت‌ها شود. در نهایت بانک شهر این مسابقه را 6-4 به سود خود تمام کرد.


نام:
ایمیل:
* نظر: