bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۶۳۶۵
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۱۵ - ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
بامداد جنوب: بر اساس اسناد و مدارک به‌دست‌آمده، در جریان اغتشاشات سال گذشته بیش از ۲۰۰ رسانه، ۳۵ اندیشکده و ده‌ها سرویس اطلاعاتی علیه جمهوری اسلامی ایران فعالیت داشتند.

بامداد جنوب: بر اساس اسناد و مدارک به‌دست‌آمده، در جریان اغتشاشات سال گذشته بیش از ۲۰۰ رسانه، ۳۵ اندیشکده و ده‌ها سرویس اطلاعاتی علیه جمهوری اسلامی ایران فعالیت داشتند.

وزیر اطلاعات با اعلام این خبر در مورد تبعات این مساله می‌گوید: جنگ رسانه‌ای که در جریان اغتشاشات سال گذشته توسط دشمنان ملت ایران اجرا شد بسیار قوی‌تر از آن قضایایی بود که در برخی خیابان‌های کشور اتفاق افتاد که با هوشیاری مردم، نظام جمهوری اسلامی ایران و دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی کشور، ابعاد مختلف جنگ ترکیبی سال گذشته را به‌خوبی درک کرده و درنهایت سرافرازانه از این جنگ بیرون آمدند.

خطیب در ادامه، حضور باشکوه مردم در مراسمات ملی و مذهبی، سال گذشته را خنثی‌کننده توطئه‌ها و نقشه‌های دشمن دانست و گفت: تنها چند روز بعد از حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن سال گذشته، ده‌ها سرویس اطلاعاتی اروپایی و غیراروپایی درخواست ارتباط با جمهوری اسلامی ایران داشتند و این در حالی بود که در جریان اغتشاشات سال گذشته، قالب رؤسا، شخصیت‌ها و مسوولان همین دولت‌ها در حال ایجاد اجماع علیه جمهوری اسلامی ایران بودند و کار نظام را تمام‌شده می‌دانستند. در کنار هوشیاری مردم ارتباطات، تعاملات و توافقات داخلی و خارجی دولت آیت‌الله رئیسی در سال گذشته، یکی دیگر از عوامل شکست دشمنان در اجرای توطئه‌هایشان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران بود.

وزیر اطلاعات با اشاره به وضیعت معیشت اقتصادی مردم گفت: با توجه به شرایطی که با آن روبه‌رو هستیم و تمام همتی که دولت آیت‌الله رئیسی به‌کار گرفته است شاهد رشد اقتصادی هستیم و در فروش نفت و معیانات با یک جهشی همراه شدیم یا شاهد کاهش تورم به‌طور نسبی در سال گذشته بودیم و همچنین تعاملات خارجی دولت و توافقنامه‌های ایران و چین، ایران و روسیه و توافقات منطقه‌ای، ایران و عربستان و امارات، طبیعتا توانسته مقدار زیاد و قابل‌توجهی شرایط فشار تحریمی و حداکثری را که دشمنان طراحی کرده بودند را کاهش دهد و همچنین تلاش شده است مقدار قابل‌توجهی از سرمایه‌های بلوکه‌شده کشور برگردد. و در راستای منافع کشور قرار بگیرد و در بحث صادرات با جهش خوبی روبه‌رو هستیم.

به گفته وی، عفو گسترده محکومان و متهمان در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، پیام اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی ایران به جهانیان بود که باید از قوه قضائیه تقدیر کرد.

خطیب با اشاره به ضربات پی‌درپی دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی کشور به گروهک‌های تروریستی و شبکه‌های جاسوسی و نفوذ در سال ۱۴۰۱، گفت: این ضربات سبب شد که دشمن اعتراف کند ایران توانسته است در حوزه امنیت خود، شرایط بازدارندگی ایجاد کند.

وزیر اطلاعات در ادامه ضمن تشریح برنامه‌های دشمنان در سال ۱۴۰۲ تصریح کرد: در سال جاری نیز جنگ ترکیبی دشمن به شکل‌های مختلف ادامه خواهد داشت و لازم است که ما برآورد اطلاعاتی و امنیتی دقیقی در رویارویی با این جنگ ترکیبی داشته باشیم.

خطیب با اشاره به دستگیری تیم تروریستی اخیر مرتبط با رژیم صهیونیستی که از مرزهای غربی به کشور وارد شده بود، گفت: با همکاری دولت جدید عراق و تضمین‌های داده‌شده، امیدواریم شاهد امنیت در مرزهای غربی و عدم تکرار آن باشیم و مسوولیت اقلیم عراق را یادآوری و تاکید می‌کنیم در صورت ایجاد ناامنی برای جمهوری اسلامی با هرگونه اقدامی در مرزها با پاسخ قاطع و کوبنده فرزندان این ملت در نیروهای مسلح و دستگاه‌های امنیتی روبه‌رو خواهند شد.


نام:
ایمیل:
* نظر: