bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۶۳۸۳
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۱۴ - ۱۸ فروردين ۱۴۰۳
بامداد جنوب: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر از جابه‌جایی ۹.۲ میلیون کالا در سال گذشته از مبادی این استان خبر داد و گفت: جابه‌جایی کالا ۵ درصد افزایش یافت.

بامداد جنوب:  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر از جابه‌جایی ۹.۲ میلیون کالا در سال گذشته از مبادی این استان خبر داد و گفت: جابه‌جایی کالا ۵ درصد افزایش یافت.

عبدالکریم اخترشناس صبح شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جابه‌جایی کالا در استان بوشهر از نظر تناژ و سفر (سرویس) رشد ۵ درصدی را تجربه کرده که نشانگر رونق و بهبود شاخص‌های اقتصادی استان است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر افزود: عمده کالاهای جابجا شده از مبدا استان طی سال گذشته شامل ۵۳ درصد مواد شیمیایی، ۲۱ درصد مواد ساختمانی و معدنی و ۱۳ درصد کالاهای کشاورزی و دامی بوده است.

وی عسلویه را به عنوان مبدا اصلی کالاهای جابه‌جایی شده در استان عنوان کرد و اظهار داشت: بوشهر و دشتستان نیز در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بوشهر در خصوص مقاصد کالاهای حمل شده از این استان نیز گفت: تهران با هزار و ۱۰۸ تن، فارس با ۶۲۹ تن و خوزستان با ۵۴۱ تن کالا مقاصد اصلی ناوگان حمل بار از بوشهر بوده‌اند.

اخترشناس از جابجایی ۱۰۲ هزار تن کالاهای اساسی توسط ناوگان باری بوشهر طی سال گذشته خبر داد.

این مقام مسئول افزود: این میزان جابجایی کالا در قالب ۶ هزار و ۸۶ سفر (سرویس) انجام شده که مجموعاً ۳۸ درصد نسبت به سال قبل‌تر افزایش داشته است.

وی با اشاره به فعالیت سه هزار و ۳۷۶ ناوگان حمل بار در استان یادآور شد: سن ناوگان باری بوشهر ۱۲ سال است که حدود ۸ سال از میانگین کشوری جوان‌تر است.

به گفته مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، ۱۶۸ شرکت حمل و نقل فعال استان با بیش از پنج هزار و ۲۳۴ راننده باری جابه‌جایی کالاها را بر عهده داشته‌اند.


برچسب ها: بامداد جنوب
نام:
ایمیل:
* نظر: