bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۶۳۹۲
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۱۴ - ۲۸ فروردين ۱۴۰۳
بامداد جنوب: مدیرکل بنادر و دریانوری استان بوشهر گفت: با هدف حمایت لجستیکی و پشتیبانی از عملیات تخلیه بارگیری در بندر بوشهر، دهکده لجستیک در این شهرستان راه‌اندازی می‎‌شود.

بامداد جنوب: مدیرکل بنادر و دریانوری استان بوشهر گفت: با هدف حمایت لجستیکی و پشتیبانی از عملیات تخلیه بارگیری در بندر بوشهر، دهکده لجستیک در این شهرستان راه‌اندازی می‎‌شود.

محمد شکیبی نسب روز دوشنبه در نشست هم اندیشی مسوولان بنادر استان با حضور ویدئو کنفرانسی معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تاکنون سه محدوده برای راه‌اندازی دهکده لجستیک بندر بوشهر پیش‌بینی‌شده که با بهره‌گیری از نظرات مشاور یکی از نقاط در شهرستان بوشهر گزینه اصلی به شمار می‌رود.

وی بیان کرد: با توجه به اهمیت دهکده لجستیک در شورای امور زیربنایی استان حمایت ویژه‌ای از این طرح‌شده و تحقق آن بدون تردید زمینه‌ساز رونق بیش‌ازپیش فعالیت‌های تخلیه و بارگیری در بندر بوشهر است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: اکنون عمده بنادر بوشهر نیاز مبرم به توسعه فضای انبار و بارانداز دارند چراکه در کمبود فضا زمان انتظار شناور در برخی از بنادر استان افزایش‌یافته است.

شکیبی نسب ادامه داد: پارسال میزان قابل‌توجهی از کالاهای اساسی از بندر بوشهر وارد کشور شد که این نشان از ظرفیت بالای این بندر برای واردات کالای اساسی و به‌ویژه پذیرش کشتی‌های زیر ۳۰ هزار تن است.

وی ادامه داد: اکنون بنادر استان با رسیدن موعد بازنشستگی شماری از کارکنان با کمبود نیروی انسانی متخصص مواجه هستند که انتظار می‌رود در راستای رفع این کمبود همکاری لازم برای تامین نیروی متخصص از دستگاه‌های ذی‌ربط فراهم شود.

شکیبی نسب گفت: یکی از دستاوردهای شاخص اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در سال گذشته تشکیل کمیته پیشگیری از سوانح و الزام شرکت‌ها به تامین نیروی تخصصی در حوزه HSE بود که کاهش خیره‌کننده حوادث با بهره‌گیری از تجارب پیشکسوتان به‌خوبی محقق شده است.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی نیز گفت: بنادر استان بوشهر و به‌ویژه بوشهر سال گذشته در شاخص‌های مختلف نمره قابل قبولی داشتند که این موفقیت‌ها باید در سال جاری دوچندان باشد.

جلیل اسلامی افزود: بوشهر بندری خاص و با ظرفیت‌های ویژه است که باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود نگرشی جدید به این بندر معطوف شود.

به گفته وی برای رونق بخشی به فعالیت‌های بنادر استان بوشهر نگاهی مثبت و سازنده وجود دارد که این نگاه نویدبخش توسعه دریامحور در این استان است.

اسلامی گفت: در حوزه آموزش نیز با بهره‌گیری از تجارب و تخصص کارکنان سازمان در قالب طرح استادشاگردی برای انتقال تجارب و ظرفیت‌های آموزشی کارکنان استفاده خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: