bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۶۴۱۷
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۳ - ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور در عسلویه:
بامداد جنوب: دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور در بازدید از مجتمع پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه، با اشاره به لزوم همکاری همه‌جانبه شرکت ملی گاز با واحدهای تولیدی صنعتی در سال جاری، تأکید کرد: در صورت تعطیلی واحدهای تولیدی، اقتصاد کشور آسیب می‌بیند.

محمدباقر آقاعلیخانی در این بازدید با اشاره به اینکه حمایت از واحدهای تولیدی در سال جهش تولید وظیفه همگانی است، گفت: شرکت ملی گاز برای رونق تولید باید همکاری همه‌جانبه‌تری در تأمین انرژی موردنیاز واحدهای پتروشیمی داشته باشد.


وی با تأکید بر اینکه در صورت تعطیلی واحدهای تولیدی و پتروشیمی‌ها به اقتصاد کشور آسیب وارد می‌شود، افزود: یکی از این واحدها مجتمع پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه است که به قشر فرهنگیان تعلق دارد و در صورت قطع گاز این واحد، غرامت این کار متوجه سهامداران آن می‌شود.


مدیرعامل شرکت پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه نیز در جریان بازدید دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور از این پتروشمی، گزارشی از وضعیت کنونی پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه و فرایند و میزان تولید این شرکت ارائه کرد و گفت: میزان تولید این پتروشمی در فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته و این شرکت آمادگی لازم را برای تولید حداکثری در سال جاری را دارد.


مهرداد مظفری سپس به لزوم حمایت‌های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور از پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه تأکید و تصریح کرد: خواسته ما از ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور در سه بخش تنفس در بازپرداخت اقساط، تخفیف در جرایم موجود و تقسیط جدید اقساط است تا بتوانیم فرایند تولید این شرکت و سوددهی آن را در شرایط کنونی حفظ کنیم.


یادآوری می‌شود، شرکت پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه از شرکت‌های زیر مجموعه هلدینگ پتروفرهنگ است که در سال 1386 تاسیس شد. پروژه واحد 1.650.000 تنی متانول گرید AA این شرکت در زمینی به مساحت تقریبی 7.4 هکتار در فاز دوم پتروشیمی (عسلویه) از پاییز 1394 آغاز شد و در 7 خرداد 1399 به بهره‎‌برداری رسید.

احداث مجتمع‌های تولید شیمیایی و پتروشیمی، انجام فعالیتهای بازرگانی از قبیل صادرات و واردات محصولات شیمیایی و محصولات تولیدی و ایجاد شرکت‌های فرعی و مشارکت با اشخاص حقیقی و حقوقی در داخل و خارج از کشور از مهم‌ترین وظایف پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه است که در اساسنامه آن اشاره شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: