bamdad24 | وب سایت بامداد24

مردم به‌خاطر شما در استقبال رکورد بزنند؟

مردم به‌خاطر شما در استقبال رکورد بزنند؟

بارها در مورد سخنان نغز و عجیب و غریب معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر نوشته‌ایم. نامبرده در طول دوران حضورش در استان بوشهر همواره در مواردی که اصلا به او ربطی نداشته سخن گفته و باوجود هشدارهای مداوم اما او عادت دارد که برخی اوقات حرف‌هایی بزند که اگر آن را در ترازوی فکر و عدالت بگذارید شک نداشته باشید که نوعی توهین به شمار می‌رود.
داشته‌های بوشهر را به رخ می‌کشیم

داشته‌های بوشهر را به رخ می‌کشیم

امروزه تاثیر مناظر با توجه به ارتباط تنگاتنگی که میان افراد و اطرافشان وجود دارد بیش از هر زمان دیگر قابل توجه است و می‌تواند به شکل محسوس یا نامحسوسی سبب بروز رفتارهای اجتماعی گوناگونی شود و گاهی این تاثیر تا جایی است که باعث صعود قیمت‌های برخی مناطق و ارجحیت آنها نسبت به مناطق دیگر شود.
چهارده فیلم‌ سینمایی با عطر نوروز

چهارده فیلم‌ سینمایی با عطر نوروز

داود علیزاده : در این گزارش مروری می‌شود بر چهارده فیلم‌ که به هر دلیل از مولفه‌های آخرسال، تحویل سال و سفره هفت‌سین،ایام نوروز و سیزده‌بدر بهره نوستالژیک و یا دراماتیک گرفته‌اند. نکته قابل توجه مشاهده نام اکثر کارگردان‌های مطرح در این لیست است. کارگردانانی چون علی حاتمی، داریوش مهرجویی، جعفر پناهی، رضا میرکریمی، کیومرث پوراحمد، ابوالفضل جلیلی، ایرج قادری، ابراهیم حاتمی‌کیا، بهروز افخمی، اصغرفرهادی و...
شریفیان: «این اثر روایتی دیگر از نی انبان است.»

شریفیان: «این اثر روایتی دیگر از نی انبان است.»

مراسم رونمایی از کتاب و آلبوم موسیقی "مردم شناسی و موسیقی نوار ساحلی شیبکوه"، جدیدترین اثر محسن شریفیان، بعدازظهر روز گذشته( ۲۲ اسفند ماه) در محل کافه حاج رئیس با حضور اصحاب رسانه و علاقه مندان به هنر و فرهنگ برگزار شد.
گاهی یادگرفتن یعنی قبول نکردن!

گاهی یادگرفتن یعنی قبول نکردن!

داود علیزاده: هرکسی در ذهن، رویا و قصه‌ای دارد که شوق اشتراک‌گذاری وسوسه‌اش می‌کند تا دست‌به‌قلم شود. به نظر می‌رسد مثل تمام فنون دیگر این فن نیز باید در ساختار آموزشی آموخت؛ شاید از این نظر کلاس‌های داستان‌نویسی و... پاسخی به این نیاز باشد؛ هرچند در سال‌های اخیر به طرز بی‌سابقه‌ای توسط هر‌کسی! دایر شده است. به عبارت دیگر ویروس کارگاه‌های نویسندگی شیوع یافته است. در همین زمینه گفت‌گویی داشتم با نویسندگانی که تجربه شرکت در کارگاه‌های مختلف را داشتند که در ادامه خواندن آن خالی از لطف نیست.
تلاقی اسفند با موسیقی و بافت تاریخی

تلاقی اسفند با موسیقی و بافت تاریخی

«کوچه» شاید مناسب‌ترین عنوانی است که می‎توانست برای این رویداد فرهنگی نادر و هیجان‌انگیز برگزیده شود؛ رویدادی که همچون گذری تنگ و صمیمی داشته‌های موسیقایی نواحی مختلف ایران در آن جریان می‌یابد و پس از پایانش راوی خاطرات و رد پای ساز و احساسی می‌شود که برساخته ذوق و قریحه بی‌نظیر سرپنجه‌ها و نازک‌خیالی‌های عاشقانی بیدل است که از عالم حضیض به استغنای روحی رسیده‌اند.
سال 97، سالی پر از افتخار برای من بود

سال 97، سالی پر از افتخار برای من بود

علیرضا صمیمی، دروازه‌بان بوشهری مس سونگون، بار دیگر توانست با این تیم قهرمان لیگ برتر فوتسال کشور شود تا همچنان به افتخارآفرینی خود در این رشته ادامه دهد. دروازه‌بانی که حالا بهترین دروازه‌بان فوتسال ایران است.
آلبوم «از تنهایی گریه مکن» یک جریان است!

آلبوم «از تنهایی گریه مکن» یک جریان است!

بامداد جنوب ـ داود علیزاده: «محمدرضا یار» از ترانه‌سرایان جوان و موفق چند سال اخیر است. بی‌تردید از ترانه‌های یار شنیده‌ایم؛ هرچند شاید نام خالق آن را ندانسته‌ باشیم. آلبوم «از تنهایی‌گریه مکن» با صدای سالار عقیلی و آهنگ‌سازی ابوالفضل صادقی‌نژاد، شاخص‌ترین اثر اوست که تمام ترانه‌هایش را سروده است و از آن به‌عنوان آلبومی جریان‌ساز در زمینه موسیقی یاد می‌کند.در ادامه گفتگویی با او داشته‌ا‌یم که خواندن آن خالی از لطف نیست. در این گفتگو خانم «رز محقق» از ترانه‌سرایان جوان و خوش آتیه نیز صمیمانه ما را یاری کردند که جا دارد از لطف و محبتی که داشتند کمال تشکر را داشته باشم.
جای خالی ارز ۴۲۰۰ تومانی، سر سفره مردم

جای خالی ارز ۴۲۰۰ تومانی، سر سفره مردم

مجلس، با وجود تاکید دولت در بودجه برای اختصاص ۱۴ میلیارد دلار از درآمدهای ارزی‌ برای تامین کالاهای اساسی با ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی، مانع تصویب این پیش‌بینی شد و در این حالت کالاهای اساسی با ارز نیمایی با حدود دو برابر این نرخ تامین می‌شود..
«رهـ ش» اتوپیایی که امیرخانی می‌جوید!

«رهـ ش» اتوپیایی که امیرخانی می‌جوید!

داود علیزاده: تهران «ر ه ش» آرمان‌شهر اصولگرایی نیست که امیرخانی از آن برخاسته است. برای همین با تمام توان به هجو آن می‌پردازد. او تهران کنونی را در یک کفه ترازو و شهر آرمانی خودش را نیز در کفه دیگر گذاشته است. از یک سو به توصیف و نقد تهران کنونی می‌پردازد و از سوی دیگر به تشریح مختصات اتوپیایی ذهنی خود؛ بنابراین طبیعی است که در ذهن مخاطب این سؤالات مطرح شود: که آرمان‌شهر یا اتوپیای امیرخانی کجاست؟ و چگونه شهری است. آیا نسخه‌ای که امیرخانی درنهایت برای آرمان‌شهر ارائه می‌دهد قابل حصول است؟
محبی، بوشهری‌ها را به صعود نزدیک‌تر کرد

محبی، بوشهری‌ها را به صعود نزدیک‌تر کرد

شاهین بوشهر با هدایت عبدالله ویسی به حساس‌ترین گل هفته دست یافت تا در نهایت در جنگ با مدعیان صعود تنها تیمی باشد که با پیروزی بازی خود را به پایان رسانده است. آیا شاهین موفق خواهد شد از سد مدعیان کورس صعود عبور کند و با عبدالله ویسی طعم لیگ برتر را بچشد؟
ارائه لباس‌هایی با طعم دیرینگی و عطر مدرنیته

ارائه لباس‌هایی با طعم دیرینگی و عطر مدرنیته

لباس یکی از ضروری‌ترین نیازهای آدمی است که ورای سهم بسزایش در محافظت از پوست فرد در مقابل عوامل طبیعی، معرف شخصیت و سلیقه اوست. در حقیقت لباس یکی از نیازهای ارزشی انسان‌هاست که در هر جامعه‌ای با توجه به نگرش و بافت فرهنگی آن، از مواد اولیه موجود در آنجا تولید می‌شود.
هفته بوشهر تلنگری است برای رسیدن به ایده‌های نو

هفته بوشهر تلنگری است برای رسیدن به ایده‌های نو

هر ساله با نزدیک شدن به هفته نکوداشت روز بوشهر؛ یعنی 18 اسفندماه -که با دیدگاهی دانایی‌محور و بر اساس سالروز تاسیس مدرسه تاریخی سعادت این تاریخ برگزیده شده است- شور و شوقی در میان اهالی بندر ایجاد می‌شود که هم سخت به دل می‌شیند و هم به شهر پویایی و نشاطی غیرقابل وصف می‌بخشد.
زیر سایه سنگین شاهنامه

زیر سایه سنگین شاهنامه

داود علیزاده:در ذهنیت ایرانی شاهنامه چنان بر قله ادب حماسی نشسته است که تصور رقیبی برای آن از پس اذهان ستبراندیش بر‌نمی‌آید. از این رو، دیگر آثار حماسی در زیر سایه سنگین شاهنامه مهجور مانده‌اند. پژوهش‌ها در زمینه ادب حماسی معطوف به شاهنامه است.
من به خواندن اعتیاد دارم

من به خواندن اعتیاد دارم

داودعلیزاده: نشست‌های کانون ادبی «رهاوی» اصفهان به صد و شصت جلسه پیوسته در عصر شنبه‌ها رسیده است. جلسه‌ای که به‌قاعده خودش به ادبیات و به‌ویژه داستان می‌پردازد. این امر در گرو تلاش‌های مستمر سمیه سمساریلر، دبیر این انجمن محقق شده است.
مهمترین اخبار