bamdad24 | وب سایت بامداد24

تشنه بادیه را هم به زلالی دریاب

تشنه بادیه را هم به زلالی دریاب

گرمای سوزان بوشهر از یک‌سو و مشکلات بی‌آبی از سوی دیگر، نه تنها برای انسان‌ها که برای آفریده‌های بی‌دفاع طبیعت، بسیار مخاطره‌آمیز و به منزله تهدیدی جدی برای چرخه طبیعت است. بشر به دنبال رویای توسعه، با دست‌درازی به طبیعت، حقوق حیوانات را پایمال کرده و با وقوع پدیده تغییر اقلیم و شدت گرفتن آن طی یکی-دو سال اخیر، حیات جانوری دستخوش تغییر منفی شده است.
آغاز برداشت «خارک» از نخیلات استان

آغاز برداشت «خارک» از نخیلات استان

نخلداران و کشاورزان بوشهری، مردمی ساده و صمیمی با صورت‌هایی سوخته از آفتاب و دستانی پینه‌بسته‌ از زحمت و پشتکار، فصل‌های گرم سال را به تولید انواع محصولات خرما از خارک گرفته تا رطب و خرما مشغول می‌شوند. آنان در گرم‌ترین روزهای سال زیر گرمای سوزان از طلوع صبح تا غروب خورشید برای کسب روزی حلال با دست‌های چروک و پینه بسته خویش تلاشی بی‌وقفه می‌کنند.
حركت كشتی‌هاي چيني با سوخت يارانه‌ای

حركت كشتی‌هاي چيني با سوخت يارانه‌ای

ساکنان خلیج نیلگون را امروز بهره‌ای نمی‌رسد جز غبار و گَرد. جز حسرت و افسوس. دیگر خبری از غوص مروارید نیست. درّ و گهر تنها در صندوقچه خاطرات صیادان به یادگار مانده و بس. رازهای سر به مُهرِ نامکشوف خلیج پارس امروز بر عاشقانش مکتوم و به روی بیگانگان باز است.
19 تعاونی، 18 میلیون سرمایه و 437 پیش‌بینی اشتغال!

19 تعاونی، 18 میلیون سرمایه و 437 پیش‌بینی اشتغال!

کارآفرینان معمولا یکی از انواع شرکت‌های تعاونی، سهامی خاص یا مسوولیت محدود را برای ادامه فعالیت خود انتخاب می‌کنند. این اتفاق هنگامی می‌افتد که کارآفرین نتواند به‌تنهایی کاری را انجام دهد یا طرحی را که در ذهن خود دارد، عملی کند. بنابراین بهترین راه این است که از دیگران کمک بگیرد تا آن کار یا طرح را به‌صورت دسته‌جمعی و با همیاری گروهی به نتیجه مطلوب برساند که...
چرا رئیس آبفا مردم را عمدا می‌شوراند؟

چرا رئیس آبفا مردم را عمدا می‌شوراند؟

طی هفته‌ها و روزهای اخیر، فضای اجتماعی و رسانه‌ای استان تحت تاثیر مشکلات و معضلات حوزه آب، شرایط ملتهبی را سپری کرده است. کمبود و سهمیه‌بندی آب در مرکز و دیگر شهرستان‌های استان که با سوء مدیریت و نظم لازم همراه بود، سبب شد مردم نقاط مختلف استان بوشهر روزهای سختی را سپری کنند.
محسن ابراهیم‌زاده در گناوه غافلگیر شد!!!

محسن ابراهیم‌زاده در گناوه غافلگیر شد!!!

موسیقی هنری است که به‌دلیل ماهیتش در ایران همچنان روی لبه تیغ قرار دارد و با وجود تلاش‌های صورت‌گرفته متاسفانه هنوز نتوانسته جایگاه خود را بیابد. البته ناگفته نماند که در دولت تدبیر و امید کمی حال این هنر بهبود یافته و تلاش شده تا بستر مناسب برای رشد و شکوفایی آن فراهم شود، از این‌رو، می‌توان مدعی شد که در سال‌های اخیر هم در بحث آموزش و هم در بحث اجراهای صحنه‌ای این هنر حرکت‌های روبه‌جلویی صورت گرفته است که جای بسی امید دارد.
در مبارزه با فساد، مسامحه نکنید

در مبارزه با فساد، مسامحه نکنید

تلاش برای مدیریت فضای اقتصادی و اجتماعی کشور، نیازمند هماهنگی، همراهی و کار شبانه‌روزی مسوولان امر و در عین حال دقت در این موضوع است که باید نگاه‌ها را به سمتی برد که کشور بتواند شرایط بحرانی فعلی را با آرامش پشت سر بگذارد.
نقره‌داغ شدن منصفانه بازیکنان ایرانجوان!

نقره‌داغ شدن منصفانه بازیکنان ایرانجوان!

هفته پیش بود که خبری در رابطه با جریمه بازیکنان ایرانجوان از طرف مدیریت باشگاه در رسانه‌ها پخش شد. طبق این خبر «کمیته انضباطی باشگاه ایرانجوان بوشهر که از افراد حقوقدان و باتجربه تشکیل شده برخی از بازیکنان فصل گذشته این تیم را به دلایل مختلف و طبق گزارش کادر فنی جریمه کرده است.
ضعف نظارت بر تولید، علت اصلی گرانی‌ها

ضعف نظارت بر تولید، علت اصلی گرانی‌ها

نشست بررسی مشکلات تامین ارز واحدهای صنفی، روز گذشته با حضور روسای اتاق اصناف استان‌ها در اتاق اصناف ایران برگزار شد. در این نشست، روسای اتاق اصناف کشور، ضعف نظارت بر چرخه تولید را یکی از علل اصلی گرانی بیان کردند و کنترل سازمان تعزیرات حکومتی بر واحدهای تولیدی را همانند اصناف خواستار شدند
نه مدیر هست و نه ابزارش

نه مدیر هست و نه ابزارش

پنج روز از مفقود شدن جوان اهرمی می‌گذرد و هنوز خبری از او نیست. خانواده‌اش دل‌نگران و بالگردها همچنان در جست‌وجو... . در گرم‌ترین روزهایی که اهرم به چشم خود دیده، جوانی در کوه‌های بیرمی گرفتار شده و پس از پنج روز جست‌وجو، تلاش‌ها برای یافتن او نتیجه‌ای نداشته است. به راستی یافتن یک جوان در دل کوه، این‌قدر کار دشواری است که پس از پنج روز فرصت طلایی برای نجات جان این جوان، تا لحظه تنظیم این گزارش، همچنان بی‌خبری، تنها خبری است که از وی داریم.
ما هیچ مشکلی نداریم

ما هیچ مشکلی نداریم

الزام به قوانین وضع شده در هر جامعه‌ای از ضروریات است اما چند و چون این پایبندی نباید به شکلی باشد که توهین به شعور، سلیقه و انتخاب مردم باشد، چراکه شکل پافشاری بر پایبندی به برخی از این قوانین وضع شده، فقط به نارضایتی‌ها، بی‌اعتمادی‌ها و ایجاد شکاف‌ها و فاصله‌های عمیق بین مردم و دولت منجر می‌شود که...
امریکا را از منطقه بیرون می‌کنیم

امریکا را از منطقه بیرون می‌کنیم

سفر مشاور امور بین‌الملل رهبر انقلاب به روسیه به دیدار با رئیس‌جمهور این کشور ختم نشد او علاوه بر دیدارهای دیگر سیاسی، با حضور در یکی از دانشگاه‌های معروف روسیه به ایران دیدگاه‌های رسمی کشور در مورد تحولات منطقه، حضور در سوریه، روابط با امریکا و سایر موارد مورد بحث پرداخت.
دولت مشترکان پرمصرف را نقره‌داغ کند

دولت مشترکان پرمصرف را نقره‌داغ کند

خاموشی‌های مکرر برق در سال جاری، زنگ خطر را برای مردم و مسوولان به صدا درآورده و تاکنون ضررهای زیادی نیز به تولیدکنندگان و صاحبان برخی مشاغل وارد کرده است. چند سالی می‌شود که دولت با جدیت بیشتری به‌دنبال کاهش مصرف انرژی بوده و در این زمینه علاوه بر تلاش برای فرهنگسازی، قرار بود که مشترکان پرمصرف را به پرداخت‌ جریمه‌های سنگین محکوم کند..
مهمترین اخبار