bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۶۲۳۴
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۰ - ۰۶ خرداد ۱۴۰۲
بامداد جنوب: معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل‌ونقل کشور اعلام کرد که در طول ۵۰۰ کیلومتر ساخت راه آهن بوشهر به شیراز، پیمانکار حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد مسیر مشخص شده است.

خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی با همراهی احمد محمدی‌زاده استاندار بوشهر از پروژه راه‌آهن بوشهر به شیراز بازدید کر و در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران گفت: یکی از خبر‌های خوش برای استان بوشهر و کشور، صدور مجوز ساخت یکی از کریدور‌های ریلی اصلی ایران است که بوشهر را به شبکه اصلی ریلی کشورمتصل می‌کند.

 

وی با بیان اینکه به دستور رهبر انقلاب اعتبار اجرای این طرح تامین شده است، افزود: اجرای بخشی از طرح در گذشته آغاز شد که به‌دلیل کمبود منابع مالی در سال‌های گذشته به کندی پیش رفته است و با دستور رهبر انقلاب و عزم جزم دولت برای به نتیجه رساندن آن، مناقصات برگزار شده و پیمانکاران قطعه قطعه نیز تعیین شده است.


خادمی با اشاره به اینکه بخشی اندکی از طرح مانده که تا ۳ ماه آینده پیمانکاران آن مشخص می‌شوند، خاطرنشان کرد: امیدواریم در آینده نزدیک کار در سرتاسر این محور ریلی شروع شود و عملیات اجرایی با دستور رئیس‌جمهور و با حضور وزیر راه و شهرسازی به صورت رسمی انجام شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: