bamdad24 | وب سایت بامداد24

از گیس‌فروشی تا کسب درآمد

از گیس‌فروشی تا کسب درآمد

سه سال بیشتر ندارد. خیلی شیرین‌زبان است. برای بابایش طنازی می‌کند. به بابایش می‌گوید «موهای منو دیگه کوتاه نکن، می‌خوام بلند شن گیسشون کنم». چه می‌داند که چرا مو ندارد! دوساله بود که دکترها گفتند سرطان دارد! و حالا دختری که هزاران نقشه برای موهای بلندش دارد، مو ندارد.
اینجا (برازجان) اموات هم آرامش ندارند

اینجا (برازجان) اموات هم آرامش ندارند

برازجان از جمله شهرهای استان بوشهر است که با ظرفیت بالای فرهنگی و علمی اما با مشکلات بسیاری در ابعاد گوناگون علمی، فرهنگی، بهداشتی- درمانی، تفریحی و ... روبه‌روست. حال سوال اینجاست که چرا برازجان با ظرفیت‌ها و استعدادهای برتری که دارد، با حجم بالایی از ناهماهنگی‌ها میان اداره‌ها و نهادها مواجه است؟
«فرار»، آغاز تلخ یک سرنوشت شوم است

«فرار»، آغاز تلخ یک سرنوشت شوم است

گریز از خانه، یکی از ساده‌ترین راه‌های فرار از مشکلات است؛ مشکلاتی که اغلبِ دختران با فرار از خانه سعی در دور زدن مشکلات و کاستی‌ها دارند، البته پسران نیز دچار چنین چالشی هستند اما به مراتب فرار از خانه در پسران کمتر از دختران است.
دریا در دیّر به پایان خود می‌رسد

دریا در دیّر به پایان خود می‌رسد

بزرگ‌ترین بندر صیادی ایران است، در حالی که امروزه با صید بی‌رویه، استحصال دریا و تخریب ساحل روز به روز از جاذبه‌های گردشگری و رونق اقتصادی آن کاسته می‌شود و بی‌خبری و غفلت مدیران استانی و شهرستانی نسبت به وضعیت این بندر، علامت سوال بزرگی است که امیدوارم خود مسوولان به آن پاسخ روشن و معقولی بدهند.
زباله بلای جان مردم نخل تقی

زباله بلای جان مردم نخل تقی

زباله همه شهر را بلعیده است و روزانه جلسات مکرر در خصوص مشکلات و معضلات شهر برگزار می‌کنیم و ساعت‌ها وقت فعالان اجتماعی و البته مسوولان محترم گرفته می‌شود که برای رفع مشکلات شهر چه کنیم و آن‌طرف‌تر در مجموعه دیگری، هیاتی از خارج از کشور به منظور بررسی موضوع شهر هوشمند و اجرای آن در استان بوشهر می‌آیند.
تداوم انفعال‌ها در محافظت از جاذبه‌های طبیعی

تداوم انفعال‌ها در محافظت از جاذبه‌های طبیعی

دریا یکی از ظرفیت‌های گردشگری مناطق ساحلی و بندری است اما افسوس از حال و روز دریایی که قدرش را نمی‌دانیم. یکی از ابعاد گردشگری دریایی، شناگاه‌هایی است که بستر سلامت روانی شهروندان را فراهم می‌کند، غافل از این‌که این شناگاه‌ها خود محلی از تجمع انواع آلودگی‌ها هستند و خبری از سلامت روحی و جسمی نیست که نیست.
مهمترین اخبار