bamdad24 | وب سایت بامداد24

وحشت حیات‌وحش از زیاده‌خواهی یک معدن‌دار

وحشت حیات‌وحش از زیاده‌خواهی یک معدن‌دار

الهام بهروزی: منطقه حفاظت‌شده بیرمی یکی از مناطق بکر و منحصربه‌فرد استان بوشهر است که بخش اعظمی از حیات وحش این اقلیم را در خود جای داده است. بدیهی است، این منطقه به‌دلیل داشتن تنوع فراوان گياهي و جانوري، بالاترين ارتفاعات استان بوشهر، تنگه‌هاي متعدد و عميق و چشمه‌سارهاي فراوان از اهمیت بسزایی برخوردار است. این منطقه حفاظت‌شده همچنین توانسته با جاذبه‌های کم‌نظیرش در طول سال پذیرای شمار زیادی از پرندگان مهاجر باشد.
جنگل حرا زنده می‌ماند

جنگل حرا زنده می‌ماند

الهام بهروزی: «حرا زنده می‌ماند» به‌عنوان شعار امسال دوستداران و فعالان محیط زیستی شهرستان دیر در راستای حفظ، احیا و توسعه جنگل حرای این بندر کهن انتخاب شده است تا در سال ۱۴۰۰ با حرکت‌های اصولی، علمی و حرفه‌ای مسوولان حراکش و همچنین سرمایه‌گذاری که هیچ عقیده‌ای به رویشگاه حرا و حیات آن ندارد، به خود بیاورند.
در شهرداری اهرم چه می‎‌‌‌‌‌‎‌گذرد؟!

در شهرداری اهرم چه می‎‌‌‌‌‌‎‌گذرد؟!

الهام بهروزی: مدت‌هاست با دستگیری برخی از اعضای شورا و شهرداری‌های بعضی از شهرهای کشور حساسیت جامعه نسبت به تخلف‌ها و جرائم شهرداری‌های تشدید شده است تا جایی که در اغلب نقاط، مردم و کنشگران اجتماعی با مشاهده یک‌سری از تخلف‌های کوچک و بزرگ در شهرداری‌ها، خواهان شفافیت و روشنگری شهرداران و اعضای شورای در خصوص مسائل مالی و پروژه‌های اجرایی این نهاد شده‌اند!
مراکز درمانی استان به گروه‌های خونی A نیاز دارند

مراکز درمانی استان به گروه‌های خونی A نیاز دارند

الهام بهروزی: اهدای خون یکی از انسان‌ترین عمل‌هایی است که افراد به‌منظور زندگی‌بخشی به همنوعان و بهبود خویشاوندان خود در طول سال انجام می‌دهند. متاسفانه این کار خیرخواهانه همزمان با شیوع کرونا تحت شعاع قرار گرفت و مردم از بیم ابتلا به این ویروس از حضور خود در مراکز انتقال خون کاستند که شوربختانه این اقدام، موجب کاهش ذخایر خون کشور شد.
ممنوعیت‌های سفر به استانداران کشور ابلاغ شده است

ممنوعیت‌های سفر به استانداران کشور ابلاغ شده است

الهام بهروزی: سفرهای نوروزی یکی از موضوعات مهمی است که امروز سیاستگذاران و متولیان سلامت و گردشگری کشور را برای تصمیم‌گیری با چالش جدی روبه‌رو کرده است و انجام آن در نوروز 1400 با اما و اگرهایی همراه شده است که حال قرار است تا قبل از 25 اسفندماه تصمیم نهایی در این خصوص اتخاذ شود.
شهرداری دیر ساحل‌سازی می‌کند یا ساحل‌سوزی!

شهرداری دیر ساحل‌سازی می‌کند یا ساحل‌سوزی!

الهام بهروزی: «دیّر» بزرگ‌ترین بندر صیادی کشور در چند ماه اخیر به‌دلیل دخل و تصرف‌های اشتباه، اجرای طرح‌های غیراصولی و تصمیمات بیخردانه مسوولان بی‌قرار و در تب و تاب است و اگر حامیان و سمن‌های محیط زیستی نبودند چه بسا امروز باید در سوگ مهم‌ترین زیستگاه‌های دریایی و جانوری این جغرافیا می‌نشستیم و مویه سر می‌دادیم!
شمار ایثار ماندگار در بوشهر به 77 رسید

شمار ایثار ماندگار در بوشهر به 77 رسید

داود علیزاده: استان بوشهر یکی از استان‌هایی است که بیمارستانی برای پیوند اعضا ندارد؛ اگرچه به اذعان رئیس مرکز فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر امکان فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای انجام عمل پیوند را دارد و تنها مساله تأمین نیروی انسانی متخصص است.
مهمترین اخبار