bamdad24 | وب سایت بامداد24

استان بوشهر جزء 3 استان اول چاق کشور است!

استان بوشهر جزء 3 استان اول چاق کشور است!

الهام بهروزی: چاقی معضلی است که گریبان بسیاری از افراد را در جوامع توسعه‎یافته یا در حال توسعه گرفته است. در ایران نیز همواره اضافه وزن و چاقی سلامت جامعه را تهدید می‎کند. شوربختانه طبق پایشی که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت گرفته است، استان بوشهر یکی از سه استان اول چاق کشور است که این مساله ریشه در سبک زندگی، ژنتیک و تغذیه اشتباه مردمان این دیار دارد.
هر ۱۰ روز یک نفر در دیّر بر اثر تصادف فوت می‌شود

هر ۱۰ روز یک نفر در دیّر بر اثر تصادف فوت می‌شود

داود علیزاده: بیمارستان‌ها یکی از شالوده‌های اصلی حوزه سلامت هر جامعه را تشکیل می‌دهند و نقش اساسی را در درمان و مداوای آحاد جامعه ایفا می‌کنند. بدیهی است اصلی‌ترین هدف تاسیس بیمارستان‌ها که بزرگ‌ترین مرکز خدمات درمانی و پیشگیری از بیماری در هر منطقه به‌شمار می‌روند، معاینه، تشخیص بیماری و درمان آن است
وضعیت شرم‌آور توالت‌های عمومی بوشهر

وضعیت شرم‌آور توالت‌های عمومی بوشهر

داود علیزاده: کسی نیست که با این نیاز روبه‌رو نشود، حتی اگر از گفتن آن شرم داشته باشند و یا با انزجار و کراهت از آن نام ببرند. به‌هرحال هر حسی و هر نوع برخورد باعث نمی‌شود صورت مساله را پاک کرد و مساله این گزارش توالت است یا سرویس بهداشتی و یا هر نام دیگری که مردم برایش گذاشته باشند.
کودکان را در شرایط بحرانی در آغوش بگیرید

کودکان را در شرایط بحرانی در آغوش بگیرید

الهام بهروزی: کودکان یکی از حساس‎ترین و آسیب‌پذیرترین قشرهای جامعه به‌شمار می‎روند که کوچک‌ترین مساله‌ای می‌تواند تعادلی روحی روانی آنها را تحت شعاع خود قرار دهد. از این رو، مراقبت از آنها در شرایط بحرانی و استرس‌زا رسالت مهمی است که برعهده والدین و مراقبین کودکان گذاشته شده است.
نخاله‌های رهاشده دره‌ها را خفه کرد‌ه‌اند!

نخاله‌های رهاشده دره‌ها را خفه کرد‌ه‌اند!

الهام بهروزی: برازجان یکی از شهرهای بزرگ استان بوشهر است که جمعیت زیادی در خود جای داده و در حقیقت دروازه ورودی استان به شمار می‌رود. این شهر مدتی است که با انباشت انبوه نخاله‎های ساختمانی در گوشه‌گوشه خود روبه‌روست و این مساله افزون بر اینکه تاثیر سوئی بر سیمای شهری آن گذاشته است، موجب دره‌خواری و تجاوز به حریم دره‌های فصلی‌ این شهر شده که نقش موثری را در دفع سیلاب‌ها ایفا می‌کنند و همین مساله صدای اعتراض بسیاری از دغدغه‌مندان و فعالان مدنی و محیط زیست را درآورده است.
قدرتمندانه در حال تخریب خلیج فارس هستیم

قدرتمندانه در حال تخریب خلیج فارس هستیم

داود علیزاده- الهام بهروزی: خلیج فارس یکی از زیباترین خلیج‌های دنیاست که متاسفانه امروز محیط زیست آن تحت تاثیر حضور انسان و اقدامات مخربش دستخوش فاجعه‌ها و مصیبت‌های جبران‌ناپذیری شده است. یکی از رهاوردهای شوم بشر برای خلیج فارس رها شدن پسماندها و پساب‌های صنعتی و غیرصنعتی در سواحل و درون آن است که به گفته مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، پسماندهای درون سواحل و دریاها در خلیج فارس در حال مبدل شدن به فاجعه‌ای زیست محیطی هستند.
سیراف 8 ماه است که شهردار ندارد!

سیراف 8 ماه است که شهردار ندارد!

الهام بهروزی: سیراف یکی از شهرهای باستانی استان بوشهر است که متاسفانه در سال‌های اخیر بدترین بی‌توجهی‌ها و بی‎مهری‌ها را به خود دیده است. این بندر کهن که می‌تواند یکی از دروازه‌های اصلی گردشگری استان باشد، اکنون قریب به هشت ماه است که شهردار ندارد! شهری که اکنون در پیک گردشگری است و نیاز به برنامه‌های جذاب و توسعه‎طلبانه برای جذب گردشگران داخلی و خارجی دارد. افزون بر این
مهمترین اخبار