bamdad24 | وب سایت بامداد24

زنگ خطر کرونا در گناوه به صدا درآمد

زنگ خطر کرونا در گناوه به صدا درآمد

داود علیزاده: وقتی خبر شیوع کرونا در کشور پیچید در استان بوشهر همه چشم‌ها به سمت گناوه خیره شد؛ چراکه به‌دلیل موقعیت اقتصادی و تجاری که در یکی دو دهه اخیر در جنوب کشور پیدا کرده، بازیدد و خرید از بازار این بندر در آخر سال و تعطیلات نوروز مسافران و گردشگرانی زیادی را به خود جذب می‌کرد

جانگداز است خشم آتش در جدالی نابرابر!

داود علیزاده:بیش از چهار روز است که جنگل‌ها و مراتع منطقه دهرود سفلی بخش ارم شهرستان دشتستان در آتش می‌سوزند و به‌دلیل صعب‌العبور بودن منطقه مهار این آتش‌سوزی دشوار شده است؛ البته به گفته بومیان منطقه، بیشتر نیروهای امدادی و مردمی با امکانات بسیار کم در حال خاموش کردن آن هستند و متاسفانه در جریان این آتش‌سوزی بیش از ۴۲۰۰ هزار هکتار از طبیعت بکر و زیبای دهرود سفلی و بخش ارم و هزاران پرنده و حیوان تلف شده‌اند.
خوشحالم کرونا در کره‌بند کنترل شده است

خوشحالم کرونا در کره‌بند کنترل شده است

الهام بهروزی: درست هر جا که پای عشق در میان است همه مفاهیم معنی خود را از دست می‌دهند. نیمه‌های اردیبهشت‌ماه سال جاری بود که اپیدمی کرونا در روستا کره‌بند به‌یکباره نگرانی را در استان بوشهر تشدید کرد. مسوولان امر از همان روز نخست کوشیدند وضعیت قرمز این روستا را تحت کنترل درآورند؛ چراکه ابتلای یکباره ۳۸ نفر در دو روز در یک روستا نشانه خوبی نبود!
نوزاد 3/5 ماهه در بین کرونایی‌های بوشهر

نوزاد 3/5 ماهه در بین کرونایی‌های بوشهر

داود علیزاده: نشست رسانه‌ای رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به مناسبت هفته ملی ارتباطات و روابط عمومی و با محوریت ویروس کرونا واقدامات صورت گرفته برای پیشگیری و مقابله با آن، صبح سه‌شنبه 30 اردیبهشت به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.
زنگ خطر در استان بوشهر به صدا درآمد

زنگ خطر در استان بوشهر به صدا درآمد

الهام بهروزی: اپیدمی کرونا در ایران بیش از سه ماه می‌گذرد و بدون شک این ویروس و ابعاد گسترده و پیچیده آن در جامعه علاوه بر ثبت همه پیامدهای مثبت و منفی متعددش در تاریخ کشور و جهان، در حافظه اجتماعی نیز به روالی مرسوم و مانند ده‌ها رویداد دیگر در ذهن ایرانیان ثبت شده است و در میان آن‌ها در آینده به‌عنوان یک مبدا تاریخی شفاهی استفاده خواهد شد.
باغ‌های خاییز قربانی تصمیمات سلیقه‌ای مسوولان

باغ‌های خاییز قربانی تصمیمات سلیقه‌ای مسوولان

رها صداقت: کرونا آنقدر ذهن‌ها را به خود درگیر کرده است که خیلی از سوءاستفاده‌ها و ویرانی‌ها در عرصه طبیعت و جاذبه‌های طبیعی نادیده گرفته شده است. این در حالی است که این ویروس کوچک به همه ثابت کرد که خشم طبیعت می‌تواند کیان زندگی بشر را در هم بپیچد و سلاله انسان را به ورطه نیستی بکشاند؛ اما ظاهرا هنوز کسانی هستند
تالاب منافاتی با توسعه گردشگری در منطقه ندارد!

تالاب منافاتی با توسعه گردشگری در منطقه ندارد!

الهام بهروزی: تالاب دیّر- بردستان که در محدوده خور بردستان به همت تلاش‌های شبانه‌روزی کانون رشد و توسعه «نجیرم» و انجمن محیط زیستی «سوکا»ی دیّر و با همراهی مردم شهرستان دیّر و اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر ثبت ملی شد، آب پاکی بر دست سودجویان و مسوولان بی‌درایت ریخت؛ چراکه این اقدام قوانین و مقرراتی را با خود به همراه دارد که جلوی اجرای بسیاری از طرح‌های منفعت‌طلبانه و سودجویانه را در این منطقه می‌گیرد.
مهمترین اخبار