bamdad24 | وب سایت بامداد24

بدون دست هم می‌توان خوب زندگی کرد

بدون دست هم می‌توان خوب زندگی کرد

رشته مورد علاقه‌اش معماری بود اما به علت وضعیت جسمانی‌اش و شرایط لحاظ شده در دفترچه کنکور که داشتن یک دست از الزامات آن بود، نتوانست معماری بخواند. سال بعد در رشته حقوق شرکت می‌کند اما در رشته حقوق هم شرایط خاص لحاظ شده مانع از ادامه تحصیل در این رشته می‌شود.
تلفات می‌توانست بسيار كمتر باشد

تلفات می‌توانست بسيار كمتر باشد

هیچ‌گاه خبر نمی‌کند، به یکباره و تنها در چند ثانیه لبخندی را به گریه، زندگی را به مرگ، آبادانی را به ویرانی، هستی را به نیستی پیوند می‌دهد. آنقدر مهیب و ترسناک است که قدرت تصمیم‌گیری و عکس‌العمل را از انسان سلب می‌کند. هنوز تلخی‌ زلزله‌های ویرانگر بم (کرمان)، ایوق سراب (آذربایجان شرقی) و شُنبه (بوشهر) از اذهان زدوده نشده که باردیگر این بار نیمی از ایران لرزید..
به دنبال احقاق حق آموزش و پرورش استان هستم

به دنبال احقاق حق آموزش و پرورش استان هستم

تلاش‌های مجموعه آموزش و پرورش استان برای بهبود شرایط و ارتقای تحصیلی دانش‌آموزان در حالی است که این مجموعه از نظر مالی در تنگناست اما همچنان پرامید و پرانرژی بر طبل تلاش خود می‌کوبد تا گوی سبقت را از استان‌های همجوار برباید و..
زنان توانمند را باور کنیم

زنان توانمند را باور کنیم

موضوع تکریم ارباب رجوع که گاهی در برخی اداره‌ها و سازمان‌ها تبدیل به مساله‌ای ناخوشایند و افزایش دافعه در چنین اداره‌هایی شده، تجربه‌ای است که همه ما آن را درک کرده‌ایم. گاهی مراجعه به فلان اداره آن‌قدر ناخوشایند و سخت است که عطایش را به لقایش می‌بخشیم و ترجیح می‌دهیم کارمان را به بعد موکول کنیم.
باران، هفته دیگر«حتما» می‌آید

باران، هفته دیگر«حتما» می‌آید

یک ماه و نیم از آغاز فصل برگ‌ریزان سپری شده و در حالی پاییز را پشت سر می‌گذاریم که نَقل بارش‌های اندک در این فصل حکایت بی‌مهری آسمان با زمین است یا شاید از بی‌مهری ما و بی‌توجهی ما به زمین است که آسمان نیز با زمینیان قهر است.
بی‌توجهی به ظرفیت‌های علمی در شهرداری، مشکل‌ساز است

بی‌توجهی به ظرفیت‌های علمی در شهرداری، مشکل‌ساز است

چند ماهی از آغاز به کار شورای پنجم که قریب به اتفاق شهروندان در انتخاباتی که گذشت، تاکید بسیاری بر تخصص‌گرایی داشتند و سعی کردند این معیار را در انتخاب‌هایشان لحاظ کنند، می‌گذرد و بدیهی است که شهروندان انتظار داشته باشند بازخورد این تخصص‌گرایی را در تغییر و تحولات شهری و توسعه شهر مشاهده کنند.
مهمترین اخبار