bamdad24 | وب سایت بامداد24

ارزیابی وسع، ملاک تخفیف بیمه سلامت

ارزیابی وسع، ملاک تخفیف بیمه سلامت

داود علیزاده : مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر در گفت‌وگو با بامداد جنوب با بیان اینکه طرح بیمه سلامت همگانی و صدور دفترچه رایگان، نوعی برخورداری یکسان همه افراد از یارانه دولتی بوده است، گفت: درحالی‌که تکلیف قانونی، هدفمندی این یارانه‌ها برای افرادی است که توانایی پرداخت حق بیمه را ندارند و نیازمند هستند.
کلنگ پروژه‌ها را کارگرها می‌زنند

کلنگ پروژه‌ها را کارگرها می‌زنند

الهام بهروزی: شهر بوشهر از جمله شهرهای مهم جنوب است که امروز بیش از هر چیزی به مدیریت شهری نیاز دارد تا بتواند بستر مناسب را برای توسعه شهری، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی فراهم آورد. موضوعی که سخت مورد تاکید سید نورالدین امیری، شهردار کنونی این بندر کهن است. در مدیریت شهری سه هدف دنبال می‌شود که عبارتند از: ارتقای شرایط کار و زندگی همه جمعیت شهر با توجه به افراد و گروه‌های کم‌درآمد،
تقلب‌های مرسوم در سایت‌های فروش اینترنتی

تقلب‌های مرسوم در سایت‌های فروش اینترنتی

داود علیزاده:تقریباً یک دهه از رونق فروشگاه‌های اینترنتی در ایران می‌گذرد. هرچند بعد از بحران اقتصادی پساتحریم در سال‌های اخیر بسیاری از آنها با مشکلات عدیده روبرو شدند. مثال بارزش فروشگاه اینترنتی بامیلو بود که در سال گذشته فعالیت خودش را پایان داد. بامیلو یکی از اولین فروشگاه اینترنتی ایران بود که در سال 93 به یکی از قطب‌های فروش اینترنتی مبدل شده بود.
اتفاق‌های غیرطبیعی در بلایای طبیعی

اتفاق‌های غیرطبیعی در بلایای طبیعی

داود علیزاده: اذهان همچنان سابقه زلزله‌های مهیبی چون بویین‌زهرا، رودبار، منجیل، بم، ورزقان و کرمانشاه را در دهه‌های اخیر را به یاد دارند. این در حالی است که طبق اعلام مرکز لرزه‎‌نگاری کشوری، ایران هر روز شاهد زلزله‌های کوچکی در نقاط مختلف است و باوجود گسل‌ها مختلف احتمال رخ دادن برخی زلزله‌های مهیب قابل‌تصور است. با این‌ حال همچنان زلزله در ایران به‌عنوان یک اتفاق غیرمنتظره آسیب‌های جانی و مالی فراوانی در پی دارد. نبود ایمن‌سازی ساختمان‌ها، فرسودگی بافت‌ها قدیمی و نبود آموزش کافی در مواقع خطر ازجمله مسائلی است که در این مواقع رخ خودش را نشان می‌دهد.
‌ایران در لیست ۱۰ کشور اول افسرده‌ جهان

‌ایران در لیست ۱۰ کشور اول افسرده‌ جهان

برای آگاهی‌بخشی درباره افسردگی و جوانب آن، بامداد جنوب به سراغ دکتر مسعود صیادی (متخصص روانشناسی بالینی و روان‌درمانگر) رفته‌ است. در ادامه این گفت‌وگو را می‌خوانیم.
کودکان، حافظان محیط زیست می‌شوند

کودکان، حافظان محیط زیست می‌شوند

الهام بهروزی: طرح ملی «محیط‌یار» یکی از طرح‌های حمایتی و آموزشی است که در زمینه آشنایی کودکان با مسائل محیط زیستی تدوین و مصوب شده است. دفتر آموزش و مشارکت مردمی سازمان محیط زیست با هدف نهادینه نکردن فرهنگ محیط زیست و اشاعه و ارتقای آن در میان عموم جامعه به‌خصوص دانش‌آموزان به‌عنوان قشر موثر و آسیب‌پذیر جامعه اقدام به تدوین و اجرای طرح محیط یار در بین دانش‌آموزان مقاطع تحصیلی ابتدایی و راهنمایی کرده است.
فرصت طلایی برای ایده‌پردازان بوشهری

فرصت طلایی برای ایده‌پردازان بوشهری

داود علیزاده: هفته جهانی کارآفرینی (GEW) بزرگ‌ترین رویداد هماهنگ برای ترویج و ترفیع کارآفرینی در جهان است که هرسال در 18 تا 24 نوامبر برابر با 27 آبان‌ماه تا سه آذرماه برگزار می‌شود. در این رویداد هماهنگ، با تشویق افراد تلاش می‌شود تا نسل جدیدی از کارآفرینان به راه‌اندازی کسب‌وکار فکر کنند و کسب‌وکار شخصی خود را آغاز کنند. عقیده بسیاری براین است که این کمپین عظیم جهانی می‌تواند باعث ترفیع جایگاه کارآفرینی در اذهان و افکار گردیده و مشوقی برای راه‌اندازی کسب‌وکار از سوی عموم جامعه شود.
مهمترین اخبار