bamdad24 | وب سایت بامداد24

خلاقیت و پشتکار دو اصل کارآفرینی است

خلاقیت و پشتکار دو اصل کارآفرینی است

الهام بهروزی:خرما از جمله محصولاتی است که در استان بوشهر در سطح وسیعی کشت و تولید می‎شود؛ این محصول غنی و پرخاصیت از دیرباز در سفره‎های ایرانیان حضور دائمی داشته و جزء پرمصرف‎ترین محصولات کشاورزی جنوب کشور به‎شمار می‎رود. عمده این محصول در استان بوشهر از نخلستان‎های دشتستان، تنگستان، دشتی و... تامین می‏شود که به‌صوت خارک، رطب و خرما مورد استفاده قرار می‎گیرد.
مدرنیته به مرگ هم رحم نکرد!

مدرنیته به مرگ هم رحم نکرد!

الهام بهروزی: «مرگ» سرنوشت محتوم هر انسانی است و همان‎گونه که آدمی روزی پا به دنیا می‎گذارد؛ روزی از این دنیا هم می‎رود. از آنجا که از دیرباز هر فعل و انفعالی در زندگی بشر همراه با آیین و مناسکی بوده، برای «مرگ» هم مناسک خاصی تدارک دیده شده که به شکلی سنتی و منطبق بر عقاید و باور هر ملتی اجرا می‏شده است.
لوکس‌بازی بچه‌های لوس مدارس

لوکس‌بازی بچه‌های لوس مدارس

داود علیزاده: خانواده‌های محصل این روزها با دو مشکل اساسی روبرو هستند. گرانی اقلام تحصیل از یک سو، فرهنگ برندبازی و لاکچری بازی که در بین دانش آموزان باب شده است از سوی دیگر... این بار کسانی سنگ برندها را به سینه می‌زنند که حتی از تلفظ آن برند و نوشتن نامش هم عاجز هستند، میز و نیمکت مدارس ‌مبدل شده است به عرصه فخرفروشی و برندبازی بچه‌های بهانه‌جو در مقابل دانش‌آموزانی که شاید حتی ضروری‌ترین اقلام مدرسه‌شان هم با قرض و بدهی تهیه شده است.
زنان بیشترین پذیرفته‌شدگان کنکور ۹۸

زنان بیشترین پذیرفته‌شدگان کنکور ۹۸

داود علیزاده: سازمان سنجش در اطلاعیه‌ای نتایج پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های مختلف تحصیلی با آزمون دوره‌های روزانه،‌ نوبت‌دوم ‌(شبانه)، دانشگاه ‌پیام‌نور، پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، موسسات غیرانتفاعی و غیردولتی، رشته‌های تحصیلی مجازی، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور در سال تحصیلی 99- 1398 را اعلام کرد.
ایرانی‌ها در مصرف آبزیان به‌شدت فقیر هستند

ایرانی‌ها در مصرف آبزیان به‌شدت فقیر هستند

داود علیزاده: با توجه به تاثیر مصرف سرانه آبزیان بر سلامت جامعه، آگاهی از فواید آبزیان و ارزش تغذیه‌‌ای آن‌ها برای پیشگیری و درمان برخی از بیماری‌‌ها بسیار اهمیت دارد. با این وجود مصرف آبزیان در محدوده برخی گونه‌‌های خاص ماهی و میگو خلاصه شده است؛ هرچند انواع دیگر آبزیان می‌تواند در بهبود سلامت فردی و... نقش موثری داشته باشد و در سبد غذایی مردم جای گیرد.
حفظ سلامت شهروندان مشارکت همگانی می‏‌طلبد

حفظ سلامت شهروندان مشارکت همگانی می‏‌طلبد

الهام بهروزی: خانه مشارکت مردمی سلامت تشکلی است که در چند سال اخیر شکل گرفته تا با مشارکت دادن مردم در حوزه سلامت و آشنا ساختن صنوف و سمن‎ها و مردم با عوامل تهدیدکننده سلامت بتواند نقشه‎راه مدونی را در تامین سلامت و امنیت شهروندان با ارائه راهکارهای سازنده تعریف کند. استان بوشهر امروز توانسته نقش شگرفی را در حوزه راه‎اندازی خانه مشارکت‎های مردمی سلامت ایفا کند،
بهینه سازی فضای زندگی سالمندان

بهینه سازی فضای زندگی سالمندان

بامداد جنوب: به دنبال افزایش جمعیت مسن در اروپا و سایر نقاط جهان، در ایران نیز مساله سالخوردگان به‌تازگی به یک دغدغه مهم تبدیل‌شده است. پیش‌بینی‌ها حاكي از اين است كه تا سال 2020 ميلادي، تعداد سالمندان جهان به یک ميليارد نفر برسد. به‌طور متوسط، 16 درصد جمعيت كشورهاي صنعتي را سالمندان تشکیل مي‌دهند و پیش‌بینی مي‌شود تا چند دهه آينده، اين ميزان تا سه درصد افزايش يابد.
مهمترین اخبار