bamdad24 | وب سایت بامداد24

ملاحظات استفاده ار وسایل نقلیه در دوران کرونا

ملاحظات استفاده ار وسایل نقلیه در دوران کرونا

فاطمه کمالی: ویروس کرونا در تمام جهان شیوع پیدا کرده است و کشورهای مختلف را درگیر خود کرده است. در ایران نیز این ویروس در ماه‌های اخیر پیامدهای گوناگونی داشته است. با وجود اعلام منع سفر و تاکید بر شعار #در_خانه_می‌مانیم برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا، همچنان برخی از هم‌وطنان این مساله مهم را نادیده می‌گیرند؛ اما نادیده‌گرفتن این توصیه حیاتی در دیگر نقاط جهان نیز شیوع دارد. امیلی پالمر خبرنگار نیویورک‌تایمز در گفت‌وگویی با دکتر اسمیت کوپالی، پزشک جهانی بهداشت و نایب‌رئیس کمیته جهانی بهداشت جامعه عفونی آمریکا به مخاطرات سفر در شرایط کنونی پرداخته است. در ادامه خواندن ترجمه گفت‌وگوی مذکور پیشنهاد می‌شود.
استرس خطرناک‌تر از کرونا برای کودکان

استرس خطرناک‌تر از کرونا برای کودکان

الهام بهروزی: انتشار ویروس کرونا باعث شده است که بسیاری با استرس، اضطراب و ترس روبرو شوند‌؛ اما مساله در همین جا ختم نمی‌شود. چراکه بسیاری از این افراد در منزل کودکانی دارند که این استرس به آنها نیز منتقل می‌شود و تاب آوری کودکان در مقایسه با افراد بزرگسال قابل مقایسه نیست.
فقط در خانه ماندن راه غلبه بر کرونا است

فقط در خانه ماندن راه غلبه بر کرونا است

داود علیزاده: کویدد 19 همان کروناویروسی است که این روزها جهان در قبضه خود درآورده است و پیر و جوان، کودک و بزرگ را وحشت‎زده کرده است. هرچند پزشکان و محققان تاکید می‎کنند که درصد مرگ‎ومیر این ویروس در مقایسه با بیماری‎های دیگری چون آنفولانزا، سارس، ابولا، تب کریمه کنگو و... بسیار پایین‎تر است اما سرعت انتقال این ویروس و زنده ماندن آن در فرد ناقل یا سطوح وجب سردرگمی و ترس بسیار مردن شده است.
همه مدارس استان ضدعفونی شده‌اند

همه مدارس استان ضدعفونی شده‌اند

داود علیزاده: پیشروی کرونا در جهان همچنان ادامه دارد. درحالی‌که خبرهای ضدونقیض بسیاری درباره کشف واکسن کرونا منتشر می‌شود؛ اما هنوز درمان قطعی و واکسن معتبر برای این ویروس کشف نشده است. این ویروس هر روز کشورهای بیشتری را درگیر خودش می‌کند. استان بوشهر تا زمان تنظیم این گزارش، تنها استان سفید بر روی نقشه ایران است. از جهت دیگر کرونا تنها سلامت افراد را نشانه نگرفته است. بحران کرونا بخش‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و حتی آموزشی را هم دچار حواشی مختلفی کرده است. حاشیه‌ای که بعد از جنگ‌جهانی‌دوم در جهان بی‌سابقه است.
چالش آموزش مجازی در تعطیلات کرونایی

چالش آموزش مجازی در تعطیلات کرونایی

داود علیزاده: با رواج کرونا در ایران، یکی از سیستم‌هایی که در معرض خطر قرار گرفت، نظام آموزش ‌و پرورش بود. نگرانی از شیوع کرونا در مدارس باعث شد تا مدارس تعطیل شوند. طی آخرین خبر‌های رسیده این تعطیلی فعلا ادامه دارد. با این‌ حال، روند تحصیلی دانش‌آموزان مساله‌ای بود که نباید نادیده گرفته شود.
مراقب امنیت روانی جامعه باشیم

مراقب امنیت روانی جامعه باشیم

داود علیزاده: در شرایط بحرانی آدم‌ها احساس تنهایی می‌کنند. حس می‌کنند فقط خودشان و عزیزانشان دارند تهدید می‌شوند و درعین‌حال تصور چنین وضعیتی می‌تواند به‌نوعی خودخواهی و تک‌گرایی برای فرد بینجامد. چرا یک‌باره همه هجوم می‌برند برای خرید ماسک و از آن‌طرف ماسک احتکار می‌شود؟ غیر از این است که فرد فکر می‌کند فقط خودش را باید نجات دهد؛ ما همه در یک کشتی هستیم. کرونا نه ملیت را سوال می‌کند نه فقر و غنا را؛ اما به یک مساله توجه دارد اینکه چقدر به دیگران بی‌توجهیم. چقدر به حریم و جان دیگران اهمیت نمی‌دهیم.
رئیس شورای اسلامی شهر اهرم پاسخگو باشد!

رئیس شورای اسلامی شهر اهرم پاسخگو باشد!

سگ‎های ولگرد یکی از تهدیدهای امنیت و سلامت روانی و جسمی ساکنان شهرها و روستاها به‎شمار می‎رود. هر چند سگ‎ها یکی از گونه‎های حیوانی اهلی‎شده هستند که در بیشتر اوقات زندگی مسمالت‌آمیزی را با بشر در پیش می‎گیرند و نقش مفیدی ایفا می‎کنند اما نمی‎توان از این موضوع مهم غافل شد که بیشتر سگ‎های بی‎صاحب و آزاد ناقل بیماری‎ها مسری و خطرناک هستند که سلامت انسان‎ها را به مخاطره می‎اندازد.
مهمترین اخبار