bamdad24 | وب سایت بامداد24

طرح عکاسی امید از بوشهر آغاز شد

طرح عکاسی امید از بوشهر آغاز شد

داود علیزاده: عبدالرحمن برزگر از هنرمندان و نویسندگان خوش‌نام استان بوشهری است که از سال 1395 ریاست انجمن سینمای جوانان بوشهر را بر عهده گرفته است. فعالیت‌های چشمگیر و موثر وی در این سمت باعث شده است تا در این مدت این انجمن بیش‌ازپیش مطرح شود. این انجمن در سال گذشته بانی دوره آموزش عکاسی امید بود که در پی برگزاری موفقیت‌آمیز آن مورد استقبال قرار گرفت و اینک به‌صورت یک طرح کشوری در حال اجراست. این انجمن فعالیت‌های متنوع دیگری نیز داشته است که در این گزارش در گفت‌وگو با رئیس انجمن سینمای جوانان بوشهر به آن پرداخته خواهد شد.
جشن تولد برای ادبیات مرده

جشن تولد برای ادبیات مرده

داود علیزاده: قریب به دودهه از نامگذاری سالروز درگذشت محمدحسین بهجت تبریزی (شهریار) در ۲۷ شهریورماه به‌عنوان روز بزرگداشت این شاعر و روز شعر و ادب فارسی در تقویم رسمی کشور می‌گذرد. از آن زمان تاکنون این خبر با واکنش و انتقاد بسیاری از اهل شعر و ادب همراه شده است.
قصه‌ موجب رشد ذهنی و شناختی کودک می‏‌شود

قصه‌ موجب رشد ذهنی و شناختی کودک می‏‌شود

الهام بهروزی: قصه گونه‌ای ادبی است که از دیرباز در ادبیات ایران‎زمین نمود پررنگی داشته است؛ به‎گونه‎ای که وقتی به گذشته نقب می‎زنیم و در آثار ادبی به‎جا مانده کند و کاوی می‎کنیم با حکایت‎ها، قصه‎ها و مثل‎های فراوانی روبه‎رو می‎شویم که افزون بر برخورداری از زیبایی‎های زبانی، از نظر محتوایی و معنایی بسیار حائز اهمیت هستند؛ نظیر حکایات و قصه‎هایی که در مرزبان‎نامه، شاهنامه، مثنوی‌معنوی، گلستان، کلیله و دمنه، قابوس‎نامه و... با آنها روبه‎رو می‎شویم و سراسر پند و اندرز هستند.
الهام تصاویر کیارستمی یک درخت بود

الهام تصاویر کیارستمی یک درخت بود

بامداد جنوب: عباس کیارستمی، هنرمند و فیلمساز مطرح و شهیر ایرانی این بار از زاویه دیگری نقل محافل خبری شده است. این هنرمند که دین بزرگی بر هنر و فرهنگ ایران‎زمین دارد با مرگش خلأ بزرگی در هنر و سینما ایجاد کرد؛ مرگی که شوک عمیقی به جامعه هنری جهان وارد کرد. کیارستمی نگاهی متفاوت به دنیا داشت که این تفاوت و دیگرگونی را می‎توان در آثارش اعم از عکس و فیلم و... مشاهده کرد.
انتخاب مردم بیشتر نوشت‎افزار ایرانی است

انتخاب مردم بیشتر نوشت‎افزار ایرانی است

الهام بهروزی: مهر که نزدیک می‎شود، خانواده‏‌ها به تکاپو می‎افتند تا با خرید نوشت‎افزار، کیف و فرم مدرسه، فرزندانشان را برای سال تحصیلی جدید آماده کنند. بدون شک شرایط اقتصادی فعلی و گرانی اجناس قدرت خرید خانواده‎ها را تحت شعاع خود قرار داده است. بدیهی است خانواده‌ها به‎دنبال راهی برای خرید نوشت‎افزار باکیفیت و با قیمت مناسب هستند. از این‎رو برگزاری نمایشگاه‎های پاییزه فرصت مغتنمی برای خانواده‎هاست تا بتوانند با قیمت مناسب‎تر نیازهای تحصیلی و نوشت‎افزار فرزندان خود را تهیه کنند.
شهری‌ها «آرامش» را در روستاها جست‎وجو می‌کنند

شهری‌ها «آرامش» را در روستاها جست‎وجو می‌کنند

الهام بهروزی: وقتی نام روستا بر زبان می‎آید، ناخودآگاه ذهن پر می‎کشد به سمت و سوی طبیعتی بکر و فرهنگی بکرتر و حال و هوای کوچه‎های کاهگلی با عطر نان داغ و درخت‌هایی که از دیوار به بیرون سرک کشیده تا نظر هر رهگذری را به بی‎آلایشی خویش جذب کند.
لباس عاشورایی نیازمند یک الگوی ملی است

لباس عاشورایی نیازمند یک الگوی ملی است

داود علیزاده: یکی از نمادهای عاشورا پوشیدن رخت عزاست. از دیرباز و از دوره ورود اسلام به ایران مرسوم است که در موسم ماتم عزاداران رخت سیاه به تن کنند. از این‎رو در دو ماه محرم و صفر نیز عزاداران حسینی با پوشیدن لباس سیاه حزن و اندوه خود را در سوگ حسین (ع) و یارانش نشان می‎دهند.
مهمترین اخبار