bamdad24 | وب سایت بامداد24

سرهم‌بندی یک خصیصه ایرانی است

سرهم‌بندی یک خصیصه ایرانی است

داود علیزاده: سایت اینترنتی هاشور اکران اینترنتی مجموعه‌ای از مستندهای مستقل را برعهده گرفته است. از میان این مستندهای اکران شده، فیلم مستند سرهم‌بندی با نادر مشایخی یکی از آثار متفاوت و قابل توجه است. کارگردانی این مستند تجربی را «علی قنبری» به‌عهده دارد که بیشتر به عنوان شاعر تجربه‌گرا و نویسنده، پرفورمر و پژوهشگر هنر و ادبیات پست مدرن شناخته شده است.
تلاش برای توسعه تئاتر با دست‌های خالی

تلاش برای توسعه تئاتر با دست‌های خالی

الهام بهروزی: تئاتر یکی از هنرهای پیشتاز در استان بوشهر است که با وجود ظرفیت‎های مستعدی که در خود جای داده است؛ اما آن‌گونه که باید حمایت نمی‏‌شود؛ این در حالی است که این هنر به‎واسطه زنده بودن و در صحنه بودن می‎تواند در بعد فرهنگ‎سازی و کاهش آسیب‎های اجتماعی بسیار موثر ظاهر شود و مسوولان شهری می‎توانند در این مقوله بیشتر از ظریفت‎های هنری تئاتر بهره بگیرند.
بگذارید در کنار اسمم، نام زادگاهم باشد

بگذارید در کنار اسمم، نام زادگاهم باشد

الهام بهروزی: مارال ایزدبخش، کارگردان خوشفکر تئاتر بوشهری معتقد است: «هنرمندان تئاتر خیابانی فقط و فقط به‌دنبال یک مکان و تریبون برای رساندن صدای اعتراضی به مخاطبان خود هستند. گرچه بدیهی است که جشنواره فجر تجربیات خوبی را به همراه دارد؛ اما من این مرحله را دو سال پیش پشت سر گذاشتم و تنها انگیزه‌ام رساندن صدای اعتراض به مسوولان است که آن هم فقط در جشنواره‌ها میسر می‌شود؛ چون تئاتر خیابانی مانند دیگر گونه‌های نمایشی اجرای عموم ندارد و تنها جایی که می‌تواند صدای اعتراضش را بیان کند فقط و فقط در جشنواره‌هاست.
ایران یکی از مقاصد ارزان گردشگری

ایران یکی از مقاصد ارزان گردشگری

الهام بهروزی: گردشگری یکی از صنایع بنیادی و زیرساختی است که در توسعه اقتصادی کشورها نقش بسزایی را ایفا می‌کند تا جایی که این صنعت در کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه و همچنین در برخی از کشورهای فقیر به‌عنوان یکی از منابع اصلی درآمد به‌شمار می‎رود؛ اما در برخی از کشورها نظیر ایران تا چند سال پیش، آنچنان که باید روی آن به‎منظور ارزآوری و کسب درآمد برنامه‌ریزی نشده بود تا اینکه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، گردشگری مورد توجه جدی دولت قرار گرفت و با تدبیر سیاست‌ها و ایجاد زیرساخت‌هایی تلاش شد تا این صنعت به‌عنوان فرصتی برای کسب درآمد، اشتغال‌زایی و ارزآوری در کشور در نظر گرفته شود.
خوشبختانه صدای اعتراض کارم شنیده شد!

خوشبختانه صدای اعتراض کارم شنیده شد!

الهام بهروزی: تئاتر یکی از هنرهای اصیل و بسیار اجتماعی است که ورای بعد زیباشناختی و هنری‎اش، ابزار بسیار کارامدی در نهادینه‎کردن بسیاری از مفاهیم، فرهنگ‎ها و ارزش‌های انسانی و اخلاقی به‎شمار می‎رود. نمایش خیابانی یکی از گونه‎های بسیار اثربخش تئاتری است که می‎تواند در بازگو کردن بسیاری از چالش‎ها و آسیب‌های اجتماعی نقش‌آفرین ظاهر شود. این گونه تئاتر در استان بوشهر از سوی برخی از هنرمندان به‌صورت جدی دنبال می‎شود که از جمله آنها می‎توان به محمد مظفری، مارال ایزدبخش و برادران شهرستانی و... اشاره کرد.
روایت یک منتقد ادبی از نقش کتاب در برقراری آرامش روانی در روزهای کرونایی

روایت یک منتقد ادبی از نقش کتاب در برقراری آرامش روانی در روزهای کرونایی

الهام بهروزی: کرونا ویروسی است که شیوع آن در برخی از استان‌های کشور موجب تشویش اذهان عمومی و برهم خوردن آرامش روانی جامعه شده است. و همچون تبی جامعه را دربرگرفته و وحشتی مبهم و ترسی آشکار بر زندگی مردم حاکم کرده است. این بیماری ویروسی که از ووهان چین آغاز شده است، خیلی زود مرزهای این کشور را پشت سر گذاشته و در پاره‎ای از کشورهای جهان شیوع پیدا کرده است. کروناویروس یا همان کووید 19، به ایران هم سرایت و برخی از شهروندان را در تعدادی از استان‎های کشور نظیر قم، تهران، گیلان، مازندران، شیراز و... مبتلا کرده است.
نگاه ویژه دولت به بوشهر در حوزه گردشگری

نگاه ویژه دولت به بوشهر در حوزه گردشگری

الهام بهروزی:گردشگری صنعتی است که امروز در جهان بسیار پرمخاطب و درآمدزاست. این صنعت نقش شگرفی را در اشتغالزایی و توسعه پایدار کشورها و مناطق مختلف ایفا می‎کند. استان بوشهر هم با توجه به پتانسیل و ظرفیت‎های مستعد و بالقوه‎ای که در خود دارد
مهمترین اخبار