bamdad24 | وب سایت بامداد24

10 کتابفروشی استان در این طرح مشارکت دارند

10 کتابفروشی استان در این طرح مشارکت دارند

الهام بهروزی: مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در خصوص تعداد کتابفروشی‌های عضو این طرح به بامداد جنوب گفت: ۱۰ کتابفروشی از استان بوشهر در طرح تابستانه کتاب مشارکت دارند که از این شمار، شش کتابفروشی در مرکز استان شامل «پاپیروس»، «خانه کتاب»، «کافه کتاب»، «کتابسرای باران»، «کتابشهر بوشهر» و «کتابسرای افشین» و چهار کتابفروشی هم در شهرستان‌ها به ترتیب کتابفروشی «سیتک» (عسلویه)، «خانه کتاب» (دشتستان)، «خانه کتاب چیستا» (جم) و «کتابسرای نیک» (کنگان) در سال 98 در این طرح ثبت نام کردند.
همه با هم برای تئاتر استان تلاش کنیم

همه با هم برای تئاتر استان تلاش کنیم

الهام بهروزی:یکی از هنرهایی که در اقلیم جنوب به‌ویژه بوشهر توانسته موفق ظاهر شود و استعدادهای بکری را به جامعه هنری معرفی کند، هنر تئاتر است. این هنر در چند سال اخیر به همت مدیریت و هیات‌رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان توانسته نام بوشهر را بارها و بارها در کشور مطرح کند و در جایگاهی که شایسته آن است، قرار بدهد.
نگاهی به متن و اجرای «بانوی آوازخوان»

نگاهی به متن و اجرای «بانوی آوازخوان»

بامداد جنوب: هفته گذشته در بامدادجنوب به تاریخ 26 تیرماه متنی از علیرضا کوشک‌جلالی منتشر شد با این عنوان «پاسخ علیرضا کوشک جلال به منتقدانش: دروغ هرچه بزرگ‌تر باشد کارایی‌اش بیشتر است» از آنجا که روی سخن کوشک‌جلالی به «صمد چینی‌فروشان» و مقاله وی بود، بنا بر عرف رسانه و رعایت اخلاق حرفه‌ای متن مقاله صمد چینی‌فروشان نیز در این شماره بازنشر می‌شود. بدیهی است که بامداد جنوب در قبال هر دو رویکرد نگاهی بی‌طرفانه داشته و قضاوت را به مخاطبان می‌سپارد.
خانواده‌ها باید ادبیات کودک را جدی بگیرند

خانواده‌ها باید ادبیات کودک را جدی بگیرند

الهام بهروزی: نوشتن برای کودکان و نوجوانان هنری است که هر کس از عهده آن برنمی‌آید؛ چراکه فردی که در وادی نوشتن برای کودکان گام برمی‌دارد نخست باید درک جامعی از دنیای کودکان و رویاپردازی‌های آنها داشته باشد تا بتواند با اشراف بر این دنیا آثاری بدیع و مصوری را بیافریند که کودک را به تخیل ترغیب کند.
هنرآموز نیازمند مهارت در نوازندگی است

هنرآموز نیازمند مهارت در نوازندگی است

الهام بهروزی: موسیقی هنری است که نقش مستقیمی در ترویج شادی و نشاط در جامعه ایفا می‌کند. خوشبختانه این هنر امروز توانسته بسیاری از محدودیت‌ها و تنگ‎نظری‌ها را پشت سر بگذارد و مسیر خود را در جامعه بیابد و مونس خوبی برای همگان باشد؛ حال هر کسی با ظن خود با موسیقی همراه و دمساز می‌شود؛ یکی موسیقی ایرانی را می‌پسندد، دیگری موسیقی پاپ و آن دیگری موسیقی نواحی را؛ اما هر کدام به‌نوعی با این هنر همنشین هستند؛ چراکه موسیقی زبان دل است و انسان را در همه حال یار و مونس است؛ چه شاد باشد و چه غمگین!
دروغ هرچه بزرگ‌تر باشد کارایی‌اش بیشتر  است

دروغ هرچه بزرگ‌تر باشد کارایی‌اش بیشتر است

علیرضا کوشک جلالی: قابل توجه تمام مغرضین، دروغگویان و تمام «روشنفکرانی» که با سلاح شانتاژ و افترا بیشرمانه سعی در مخدوش کردن واقعیت‌ها دارند. این افراد هنگامی که منافع شخصیشان به خطر می‌افتد از هیچ سلاحی برای در هم کوبیدن واقعیت ابایی ندارند و انسان را به یاد خبیث‌ترین شخصیت‌های تاریخی می‌اندازند؛ حاضرند از روی جسدها بگذرند تا خود را به اثبات برسانند. پرسشی که مدتهاست مطرح کرده‌اند و با تکرار دروغ آن را به خورد بخشی از مر یدانشان داده‌اند و این مریدان مرعوب بیسواد، طوطی‌وار حرف‌های مرادشان را بدون تحقیق و بررسی تکرار می‌کنند، پرسش محوری است. پرسشی محوری در ارتباط با ترجمه‌های من است، آیا کوشک جلالی به زبان آلمانی تسلط دارد یا ترجمه‌ها را کپی می‌کند و به اسم خودش چاپ می‌کند؟
مردی از جنس کلمه، فلسفه و ترجمه

مردی از جنس کلمه، فلسفه و ترجمه

الهام بهروزی: پیری است دیگر، کاری‌اش نمی‌توان کرد؛ اما همیشه با خودم می‌گویم حیف است که بعضی‌های پیر شوند؛ همان بعضی‌هایی که جای پررنگی در زندگی خیلی از ماها دارند؛ مثل نجف دریابندری. مترجم و نویسنده‌ای که در سال ۱۳۰۸ در شهر آبادان متولد شد تا با برگرداندن آثار نویسندگان شاخص جهان نظیر ارنست همینگوی، مارک توین، ویلیام فاکنر، فدریکو گارسیا لورکا، جبران خلیل جبران و... نقش بسزایی را در ارتقای ترجمه در ایران ایفا کند. او دوره ابتدایی خود را در مدرسه ۱۷ دی گذراند و سپس وارد دبیرستان رازی آبادان شد. دریابندری اما در سال سوم دبیرستان تحصیل را رها کرد و به دنبال کار رفت.
مهمترین اخبار