bamdad24 | وب سایت بامداد24

ادبیات، قلمروی آزاد یک نویسنده یا شاعر است

ادبیات، قلمروی آزاد یک نویسنده یا شاعر است

اسماعیل مسیح‌گل: منوچهر بایندری نویسنده و شاعر تنگستانی است که سال‌هاست که با کوله‌پشتی از تخیل بر شانه، مسافر مشتاق جاده ادبیات بوده است. وی در دانشگاه شیراز دکتری ادبیات خوانده است و در این سال‌ها‌ در کنار سرودن شعر و نوشتن از امر ویرایش و ترانه‌‌سرایی نیز غفلت نکرده است.
احساس بیهودگی را در آدم‌ها تجربه کردم

احساس بیهودگی را در آدم‌ها تجربه کردم

داود علیزاده :«انباشت بیهودگی» نام مجموعه داستانی از «مریم پژمان» است که به تازگی از سوی «نشر سیب‌سرخ» روانه بازار کتاب شده است. وی که پیش از این با داستان «رنج متبرک» برنده نخستین دوره جایزه ادبی داستان زنان نیز شده بود؛ سعی کرده تا دغدغه‌های نسل پرآشوب خودش را در قالب داستان کوتاه به خوانندگان عرضه کن
کوله بارم لبریز از غزل است

کوله بارم لبریز از غزل است

اسماعیل مسیح‌گل: سمیرا چراغ پور از شاعران خوش قریحه‌ای است که فعالیت ادبی‌خود را از سال 1381 شروع کرده است. از وی تا کنون سه مجموعه شعر منتشر شده است. دو مجموعه غزل با عناوین «وقتی خواب‌ها بیدار شوند» نشر بوتیمار، «نیمه‌ها به خالی نزدیک‌ترند» نشر نصیرا، و مجموعه شعر آزاد با عنوان «خونم را به هواخوری برده‌ام» نشر هشت، همچنین مجموعه شعر آزاد «خون یک روسری‌ام» در مراحل نهایی انتشار قرار داد.
خیام‌خوانی در بوشهر بسیار محبوب است

خیام‌خوانی در بوشهر بسیار محبوب است

اسماعیل مسیح‌گل:عاطفه علی‌دخت، شاعر و ترانه‌سرا و متولد ۱۳۷۷ در رشت است. وی دانش‌آموخته رشته فیزیواوژی از دانشکده دانشگاه شیراز در مقطع کارشناسی ارشد است. از این شاعر تاکنون یک اثر به‌نام «ترس از تعبیر» به همت نشر «شانی» منتشر شده است.
تشدید نگرانی دیلمی‌ها درخصوص سرنوشت این بندر تاریخی

تشدید نگرانی دیلمی‌ها درخصوص سرنوشت این بندر تاریخی

الهام بهروزی: بندر تاریخی حماد یکی از چهار منطقه نمونه گردشگری استان بوشهر است که طرح آن‌ها طراحي شده و به تازگی به همراه «میر مهنا در بندر ریگ»، «دلارام در دلوار» و «سد رئیسعلی دلواری» برای جذب سرمایه‌گذار مادر براي آغاز عمليات به مزایده گذاشته شده است.
نويسندگي معناي جديدي به زندگي‌ام بخشيد

نويسندگي معناي جديدي به زندگي‌ام بخشيد

اسماعیل مسیح‌گل:فرانک گلچین در سال ۱۳۴۲ در شهرستان صحنه (استان کرمانشاه) متولد شد. وی تاکنون دو مجموعه داستان‌کوتاه با عنوان «نفرین قهوه‌ای» (نشر روزگار، سال ۹۰) و «آوای گمشده» (نشر داستان، سال )۹۶ راهی بازار کتاب کرده است. این نویسنده به‌دلیل علاقه به ادبیات به‌عنوان مربی ادبی در طرح موقت کانون و مدرسه به مدت سه سال در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان صحنه فعالیت کرد. گلچین همچنین از سال ۸۲ برای تشکیل انجمن فرهنگی هنری «شکوه زاگرس» تلاش زیادی صحنه کرد و به‌مدت پنج سال در کسوت هیات موسس و هیات مدیره این انجمن برای پیشبرد اهداف و فعالیت‌های آن زحمت کشید.
این موزه نقطه عطفی در مسیر شناخت زنان است

این موزه نقطه عطفی در مسیر شناخت زنان است

الهام بهروزی: زنان به‌عنوان قشری حساس و عاطفی در جامعه شناخته می‌شوند که امروز با تکیه بر خودباوری، استعدادهای ذاتی و دانش اکتسابی توانسته‌اند توانمندی‌های خود را در عرصه‌های مختلف اعم از فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، ورزشی و... به نمایش بگذارند و شیرازه‌ باورهای اشتباه جامعه سنتی را در خصوص خود در هم بشکنند.
مهمترین اخبار