bamdad24 | وب سایت بامداد24

بررسی قلعه‌های تاریخ شمال استان

بررسی قلعه‌های تاریخ شمال استان

الهام بهروزی: شب «برج» با نگاهی به معماری و تاریخ قلعه‌های شمال استان بوشهر در موزه مردم‌شناسی و باستان‌شناسی روستای چهارروستایی به همت انجمن هوای تازه و کتابخانه عمومی روستای چهارروستایی با همکاری موزه مردم‌شناسی روستا برگزار شد. در این ویژه‌برنامه پنج قلعه (بُرج) تاریخی شمال استان بوشهر شامل قلعه خان در بندرریگ، قلعه محمدحسن‌خان در چهارروستایی، قلعه خان در روستای حصار امام ‌حسن، قلعه خان در روستای مومدی و قلعه خان در روستای مال‌قاید می‌شود مورد بحث و بررسی قرار گرفتند.
یک عکس بیش از زیبایی، باید حرف داشته باشد

یک عکس بیش از زیبایی، باید حرف داشته باشد

الهام بهروزی: نمایشگاه‌های انفرادی یا گروهی عکاسی یکی از فرصت‎‌های است که نگرش، سلیقه، نگاه، خلاقیت، توانمندی، ذوق، دغدغه و اندیشه هنرمندان حاضر در آن را به نمایش می‎گذارد. امروز در سطح استان بوشهر شاهد برگزلری نمایشگاه‎های متعدد عکاسی در ابعاد مختلف و با موضوعات متنوع در قالب انفرادی یا گروهی هستیم که عموما با بازخوردهای متفاوتی هم از سوی جامعه هنری و مردم روبه‌رو می‎شوند.
فیلم‎های فجر همزمان با کشور در بوشهر اکران می‎شود

فیلم‎های فجر همزمان با کشور در بوشهر اکران می‎شود

الهام بهروزی: سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر یکی از رویدادهای معتبر هنری ایران است که ویترین نگرش، اندیشه، سلیقه و جامعه کارگردانان ایرانی است. در این رویداد رقابتی هر ساله کارگردان‎های باتجربه و تازه‎کار با ارائه آثاری متنوع و متعدد به رقابت با یکدیگر می‎پردازند که در نوع خود حائز اهمیت است. با پایان مهلت ارسال اثر به این دوره از جشنواره فیلم فجر، ۱۱۵ فیلم سینمایی به همراه ۳۶ فیلم مستند فرم ثبت نام جشنواره را تکمیل کرده‌اند که از این تعداد ۳۷ فیلم سینمایی متعلق به فیلمسازان اول است.
دوستی طبیعت و کتاب در روستای «درازی»

دوستی طبیعت و کتاب در روستای «درازی»

الهام بهروزی: تسهیلگر باشگاه کتابخوانی «گنتار» روستای درازی از توابع شهرستان خورموج معتقد است: فعالیت‎‌های کتابخوانی در طبیعت می‎تواند ذهن جست‌وجوگر کودک را برای رسیدن به چیستی‎هایش کمک کند.
رونق شاهکارهای عربی در بازار کتاب ایران

رونق شاهکارهای عربی در بازار کتاب ایران

داود علیزاده: در سال‌های اخیر رمان‌های عربی هم توانسته در بازار کتاب ایران خودی نشان دهد. این آثار که معمولاً از آثار برجسته و مطرح ترجمه‌شده‌اند به زیر لایه‌های اجتماعی و سیاسی جامعه عرب می‌پردازد. ادبیات عرب با برگزاری جوایز متعدد و همچنین نمایشگاه کتاب ابوظبی سعی دارد تا موقعیت خودش را در ادبیات جهان مطرح و تثبیت کند و دراین‌بین موفقیت‌هایی نیز داشته است.
وقتی رنگ‌ها زبان گفت‌وگوی کودکان می‌شود

وقتی رنگ‌ها زبان گفت‌وگوی کودکان می‌شود

داود علیزاده: کودکان جهان شگفت‌انگیز خاص خودشان را دارند. هرچند همه بزرگ‌سالان دوران کودکی را پشت سر گذاشته‌اند؛ اما دلیلی نمی‌شود که بتوانند دنیای پر پیچ‌وخم کودکان را به‌درستی درک کنند. از طریق بررسی و تحلیل نقاشی کودکان، می‌توان بینش آن‌ها را در مورد توسعه اجتماعی، احساسی، فیزیکی و فکری هر کودک به دست آورد.
عکاسی بوشهر به مدیریت صحیح نیاز دارد!

عکاسی بوشهر به مدیریت صحیح نیاز دارد!

الهام بهروزی: عکاسی از زمره هنرهایی است که در بعد زیبایی‌شناسی و آگاهی‎بخشی بسیار حائز اهمیت است. در حقیقت عکاسان با ثبت تصویری لحظاتی را ماندگار می‌کنند که مبین احساس آنها در رویارویی با سوژه مدنظر است. افزون بر آن، عکاسی نقش بزرگی در افشای حقایق و واقعیت‌های جامعه ایفا می‌کند. این هنر پر جنب و جوش با وجود پتانسیل بسیار بالایی که در انعکاس بسیاری از جلوه‌های زندگی و رخدادهای مهم اجتماعی، سیاسی و ... دارد اما آن‌گونه که باید نتوانسته راه خود را در میان عموم مردم بازکند.
مهمترین اخبار