bamdad24 | وب سایت بامداد24

آیا شفافیت آرای نمایندگان، به حقیقت می‌پیوندد؟

آیا شفافیت آرای نمایندگان، به حقیقت می‌پیوندد؟

بامداد جنوب: شفافیت آراء یکی از ارکان اصلی و بسیار مهمی است که اعتماد عمومی بر آن ایجاد شده و مقدمه‌ای است بر سایر موارد مشارکت مردمی در سطوح مختلف سیاسی. مجلس شورای اسلامی یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین مراکز تصمیم‌گیری کشور است که هر چند این روزها دچار چالش‌های عجیبی در سطح نمایندگی و کیفیت مصوبات شده اما تلاش نمایندگان برای مخفی‌کاری در حوزه آرا باعث بروز برخی انتقادها از آنها شده است.
اروپا، بازیگر حاشیه‌ای در برجام

اروپا، بازیگر حاشیه‌ای در برجام

ابوعلی زرین‌قلم: رایزنی‌ها و تلاش کشورهای اروپایی برای سنگ‌اندازی جلوی پای ایرانی‌ها برای خودداری از برداشتن گام‌های بعدی کاهش تعهدات، عملا راه به جایی نبرد و ایران گام سوم تعلیق را با قدرت برداشت و اعلام کرد که نسل جدید سانترفیوژ‌ها را راه‌اندازی کرده و فقط به آنها گازدهی نخواهد کرد. این خبر برای کشورهای اروپایی‌ها بسیار سخت بود و آنها را وادار به واکنش‌های متفاوت وادار کرده است.
جاعل امضایی که معاون مدیرکل شد!

جاعل امضایی که معاون مدیرکل شد!

بامداد جنوب:در طول چند ماه گذشته بارها در مورد استانداری بوشهر تیترها و گزارش‌های مختلفی را منتشر کردیم؛ اما متاسفانه خانم‌ها و آقایان حاضر در نماینده نهاد دولت در استان به‌جای آنکه به رسانه‌ها پاسخگو بوده، شبهات را برطرف کنند، آهن در گوش خود فرو کرده کبک‌وار سر در برف کرده که انگار مردم آنها را نمی‌بینند اما نمی‌دانند که رازشان فاش‌تر از آن چیزی است که کسی از آن خبر نداشته باشد.
رئیس‌جمهور: ایران گام سوم را بر می‌دارد

رئیس‌جمهور: ایران گام سوم را بر می‌دارد

بامداد جنوب: امروز 14 شهریورماه، 60 روز از موعد تعیین شده ایران برای اجرای مرحله سوم کاهش تعهدات گذشته و جمهوری اسلامی باید گام سوم خود را اعمال کند. با این حال، طرف اروپایی که در طول چهار ماه گذشته جز مذاکرات برای وقت تلف کردن هیچ گام عملی برنداشته و طرف امریکایی نیز میزان فشار و دامنه تحریم خودش را هم افزایش داده است.
دفاع روحانی از مذاکره با استدلال حل مشکلات

دفاع روحانی از مذاکره با استدلال حل مشکلات

بامداد جنوب: رئیس‌جمهور روز گذشته در همایش دستاوردهای دولت در توسعه زیرساخت‌های روستایی سخنرانی کرد. حجت‌الاسلام حسن روحانی با بیان این‌که در شرایط فشار دشمن راهی جز توسعه کشور، رونق تولید و همکاری بیشتر نداریم، اظهار کرد: دولت برای حل مشکلات از هیچ مسیری کوتاهی نمی‌کند. معتقدم برای منافع کشور از هر ابزاری باید استفاده کرد. اگر بدانم که به جلسه‌ای بروم و با کسی ملاقات کنم که در نتیجه کشور آباد شده و مشکلات مردم حل می‌شود، دریغ نمی‌کنم؛ اصل منافع ملی ماست.
جریان سوم، نوزاد ناقصِ بازی با نارضایتی مردم

جریان سوم، نوزاد ناقصِ بازی با نارضایتی مردم

بامداد جنوب: مساله یا موضوعی به‌عنوان جریان سوم بیش از دو قرن است که در کشور ما مطرح است؛ از ابتدای قرن نوزدهم و قرار گرفتن ایران میان چکش انگلیسی‌ها و سندان روس‌ها که باعث پناه بردن شاه قجری به فرانسوی‌ها شد تا دوره ناصری که همین رویه ایرانی‌ها را به سمت آلمانی‌ها کشاند و باعث شد امیرکبیر هم پس از تاسیس دارالفنون معلمان اتریشی استخدام کند.
هشدار ایران به ائتلاف امریکایی و رژیم صهیونیستی

هشدار ایران به ائتلاف امریکایی و رژیم صهیونیستی

بامداد جنوب: اعمال قدرت ایران در مرزهای خود و تشدید فشار بر امریکایی‌ها که فکر می‌کردند می‌توانند به‌سادگی در نزدیکی ایران به ایفای نقش مخرب و فشار بر مردم کشورمان روی بیاورند باعث شده سران واشینگن که به‌شدت از اقدامات یکجانبه با ایران هراس دارند، به فکر تدارکی جمعی برای حضور در آب‌های تنگه هرمز به بهانه مراقب از کشتیرانی باشند.
مهمترین اخبار