bamdad24 | وب سایت بامداد24

ایران گام چهارم را با آغاز به‌کار فردو برداشت

ایران گام چهارم را با آغاز به‌کار فردو برداشت

ابوعلی زرین‌قلم: یک توئیت از رئیس‌جمهور کافی بود تا درهای بسته سایت هسته‌ای فردو بار دیگر به روی سانتریفیوژها باز شود. جایی که قرار است بیش از 1000 سانتریفیوژ در گام چهار تعلیق در تعهدات هسته‌ای کشورمان در پاسخ به خروج امریکا از توافق هسته‌ای و ناتوانی کشورهای اروپایی در تامین خواسته‌های کشورمان شروع به‌کار کند.
اصولگرايان يك گام نزديك‌تر به «وحدت»

اصولگرايان يك گام نزديك‌تر به «وحدت»

مريم خوئيني: وحدت و يكپارچگي ‌می‌تواند كليد موفقيت هر دو جريان سياسى راست و چپ در انتخابات پيش‌رو باشد. فعالان سياسي به‌خوبي مي‌دانند اگر نتوانند در اين دوره به وحدت برسند بازى را باخته‌اند، با اين حال اين را هم خوب مي‌دانند كه رسيدن به اجماع كلي در شرايط كنونى بسيار دشوار است. اتفاقي كه مي‌تواند به‌نفع نيروهاي به اصطلاح مستقل تمام شود.
پایانی بر زندگی خلیفه داعشی‌ها؛

پایانی بر زندگی خلیفه داعشی‌ها؛

بامداد جنوب: صبح روز یکشنبه، خبری از شبکه‌های تلویزیونی امریکا منتشر شد که بر اساس آن، سرکرده گروهک تروریستی داعش در استان ادلب سوریه، در نقطه‌ای نزدیک به مرز ترکیه به هلاکت رسیده است. پس از انتشار این خبر، رسانه‌ها در مورد آن گمانه‌زنی بسیاری کردند. اما رئیس‌جمهور امریکا که به‌شدت از این اتفاق خوشحال بود، روز گذشته طی سخنانی به این مساله اشاره کرد. دونالد ترامپ در بخشی از سخنان خود گفت: ساعت پنج عملیات شروع شد. ما البغدادی را برای چند هفته تحت نظر داشتیم، او تلاش‌هایی برای تغییر مکان انجام داد. هشت بالگرد و نیروهای نظامی متعدد در این عملیات مشارکت کردند. نیروهای ویژه امریکا با به دست آوردن اطلاعات از محل او توانستند این عملیات را انجام دهند.
آیا اصولگرایان به اتحاد می‌رسند

آیا اصولگرایان به اتحاد می‌رسند

بامداد جنوب: دو جریان اصلی سیاسی کشور، هر کدام در یک کوره‌راه مشکلات گیر افتاده‌اند. اصلاح‌طلبان پس از دریافت ضربه کاری از طرف دولتی‌ها و جریان اعتدال که از کول آنها بالا رفتند و سپس مردم را به این جریان بدبین کردند، تلاش بسیاری دارند وجهه خود را بازسازی کنند و از سوی دیگر، اصولگرایان نیز به‌دلیل مشکلات ناشی از نداشتن محبوبیت میان مردم پایگاه رای چندانی ندارند، این روزها دچار شکل دیگری از بحران مشروعیت هستند.
FATF، خوب یا بد؛

FATF، خوب یا بد؛

بامداد جنوب: چهار ماه دیگر برای همراهی با هنجارهای بین‌المللی در مبارزه با تامین مالی تروریسم و مقابله با پولشویی زمان باقی است. بسیاری می‌گویند پیوستن به گروه ویژه اقدام مالی علاوه بر تسهیل مبادلات مالی بین‌المللی برای کشورمان، امکان بهانه‌سازی علیه ایران را از این نهاد می‌گیرد، برخی دیگر نیز بر این باور هستند که از آنجایی که ما در داخل کشور هیچ ارتباطی با فضای بیرونی نداریم، هیچ رابطه‌ای با مراکز مالی نداشته و عملا از طرف امریکا تحت تحریم بوده و بانک مرکزی ما هم تحریم است، به همین دلیل پیوستن به این کنوانسیون‌ها هیچ مزیتی برای ما ندارد.
وحشت امریکا از پایان تحریم تسلیحاتی ایران؛

وحشت امریکا از پایان تحریم تسلیحاتی ایران؛

بامداد جنوب: با شروع جنگ تحمیلی، ایران از طرف همه کشورهای دارنده سلاح تحریم شد، تحریمی که نقش مهمی در جنگ داشت. این نقش در دو حوزه بود، حوزه نخست آن‌که به ایرانی‌ها همان روزها یاد داد که چگونه باید نیازهای تسلیحاتی خود را از بازار سیاه تامین کنند و دیگر آن‌که به ایرانی‌ها یادآور شد که اگر بخواهند قدرتمند، مستقل و پیشرو باشند، باید صنایع اسلحه‌سازی خود را رونق داده و نیازهای جبهه و جنگ را تامین کنند.
دفاع روحانی از «همه‌پرسی»

دفاع روحانی از «همه‌پرسی»

بامداد جنوب: حجت‌الاسلام حسن روحانی در این مراسم پس از برشمردن مواردی که برخی از دانشجویان مطرح کرده بودند، گفت: باید دانشجویان مان را برای فردایی که بسیار متفاوت است آماده کنیم. در گذشته با اسب و شتر مسافرت می‌کردیم الان ماشین داریم. جای اسب تندرو را ماشین گرفته که خوراکش هم ینجه نیست، بنزین می‌خواهد. جای کارگرها را ربات‌ها می‌گیرد. من در ژاپن یک کارخانه مهم دیدم همه کارگرانش ربات بودند. مهندسان هم در یک اطاق با کامپیوترهایشان کار می‌کردند. تحولات بسیار سریع است و بار مسوولیت ما بسیار سنگین شده است.
مهمترین اخبار