bamdad24 | وب سایت بامداد24

افتتاح یک گاوداری با حضور جهانگیری در بوشهر!

افتتاح یک گاوداری با حضور جهانگیری در بوشهر!

بامداد جنوب: پس از التماس‌های فراوان نماینده دولت در بوشهر که یکی از مقامات عالیه کشور به این استان سفر کنند و در حالی که او دو سال است در مورد سفر رئیس‌جمهور به استان شرمنده شده و هیچ پاسخی هم به افکار عمومی ندارد که بدهد، بالاخره توانست اسحاق جهانگیری را راضی کند تا در سفری یک روزه به بوشهر بیاید تا او هم بتواند پیش مدیران استانی و شاید هم مردم استان خودی نشان دهد،
هجوم مهاجران برای فتح بهارستان از بوشهر

هجوم مهاجران برای فتح بهارستان از بوشهر

بامداد جنوب: تا انتخابات یازدهم چیزی بیش از دو ماه دیگر زمان است و ثبت‌نام‌کنندگان حقیقی و آنهایی که در سال‌های گذشته رایزنی کرده‌اند که به‌عنوان منتخب مردم در دوم اسفندماه جواز حضور در بهارستان را بگیرند، از هم‌اکنون رقابت سختی را شروع کرده و برای جذب آرای بیشتر به تکاپو افتاده‌اند.
جنبش دانشجویي ارتباط خود را با جامعه مستحكم‌تر كند

جنبش دانشجویي ارتباط خود را با جامعه مستحكم‌تر كند

مریم خوئینی: احزاب و جريان‌هاي سياسى مختلف اين روزها خود را آماده مي‌كنند تا در رقابت سياسى مهمى چون انتخابات مجلس شوراى اسلامى حضورى تاثيرگذار داشته باشند. اين در حالى است كهدر ادوار گذشته يكى از بازيگران اصلى اين ميدان، انجمن‌ها و تشكل‌هاى دانشجویى بوده‌اند. حضور پر شور دانشجويان در يك برهه زمانى دليل پيروزى يك رئيس‌جمهور بود و حتي در مجلس شوراي اسلامي كانديدا داشتند اما اكنون جنبش‌هاى دانشجویى آن تاثير گذشته را ندارند. با چند تن از فعالان دانشجویى به گفت‌وگو نشستيم تا اين فراز و فرودها را بررسى كنيم.
ایران گام چهارم را با آغاز به‌کار فردو برداشت

ایران گام چهارم را با آغاز به‌کار فردو برداشت

ابوعلی زرین‌قلم: یک توئیت از رئیس‌جمهور کافی بود تا درهای بسته سایت هسته‌ای فردو بار دیگر به روی سانتریفیوژها باز شود. جایی که قرار است بیش از 1000 سانتریفیوژ در گام چهار تعلیق در تعهدات هسته‌ای کشورمان در پاسخ به خروج امریکا از توافق هسته‌ای و ناتوانی کشورهای اروپایی در تامین خواسته‌های کشورمان شروع به‌کار کند.
اصولگرايان يك گام نزديك‌تر به «وحدت»

اصولگرايان يك گام نزديك‌تر به «وحدت»

مريم خوئيني: وحدت و يكپارچگي ‌می‌تواند كليد موفقيت هر دو جريان سياسى راست و چپ در انتخابات پيش‌رو باشد. فعالان سياسي به‌خوبي مي‌دانند اگر نتوانند در اين دوره به وحدت برسند بازى را باخته‌اند، با اين حال اين را هم خوب مي‌دانند كه رسيدن به اجماع كلي در شرايط كنونى بسيار دشوار است. اتفاقي كه مي‌تواند به‌نفع نيروهاي به اصطلاح مستقل تمام شود.
پایانی بر زندگی خلیفه داعشی‌ها؛

پایانی بر زندگی خلیفه داعشی‌ها؛

بامداد جنوب: صبح روز یکشنبه، خبری از شبکه‌های تلویزیونی امریکا منتشر شد که بر اساس آن، سرکرده گروهک تروریستی داعش در استان ادلب سوریه، در نقطه‌ای نزدیک به مرز ترکیه به هلاکت رسیده است. پس از انتشار این خبر، رسانه‌ها در مورد آن گمانه‌زنی بسیاری کردند. اما رئیس‌جمهور امریکا که به‌شدت از این اتفاق خوشحال بود، روز گذشته طی سخنانی به این مساله اشاره کرد. دونالد ترامپ در بخشی از سخنان خود گفت: ساعت پنج عملیات شروع شد. ما البغدادی را برای چند هفته تحت نظر داشتیم، او تلاش‌هایی برای تغییر مکان انجام داد. هشت بالگرد و نیروهای نظامی متعدد در این عملیات مشارکت کردند. نیروهای ویژه امریکا با به دست آوردن اطلاعات از محل او توانستند این عملیات را انجام دهند.
آیا اصولگرایان به اتحاد می‌رسند

آیا اصولگرایان به اتحاد می‌رسند

بامداد جنوب: دو جریان اصلی سیاسی کشور، هر کدام در یک کوره‌راه مشکلات گیر افتاده‌اند. اصلاح‌طلبان پس از دریافت ضربه کاری از طرف دولتی‌ها و جریان اعتدال که از کول آنها بالا رفتند و سپس مردم را به این جریان بدبین کردند، تلاش بسیاری دارند وجهه خود را بازسازی کنند و از سوی دیگر، اصولگرایان نیز به‌دلیل مشکلات ناشی از نداشتن محبوبیت میان مردم پایگاه رای چندانی ندارند، این روزها دچار شکل دیگری از بحران مشروعیت هستند.
مهمترین اخبار