bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۳۹۰۹
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۹ - ۱۰ مهر ۱۳۹۸
بامداد جنوب: فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) با حضور در یکان‌های پدافندی ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مستقر در نقاط حساس و حیاتی جنوب غرب کشور، از نقاط استقرار سامانه‌های پدافندی و آمادگی این یکان‌ها همچنین آمادگی خلبانان نیروی هوایی بازدید کرد.

بامداد جنوب: فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) با حضور در یکان‌های پدافندی ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مستقر در نقاط حساس و حیاتی جنوب غرب کشور، از نقاط استقرار سامانه‌های پدافندی و آمادگی این یکان‌ها همچنین آمادگی خلبانان نیروی هوایی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی ارتش، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در ابتدا با حضور در پایگاه هوایی شهید اردستانی امیدیه، میزان آمادگی خلبانان این پایگاه را با اجرای تمرینات تاکتیکی جنگنده بمب‌افکن‌های نیروی هوایی از جمله جت صاعقه و اف۵ ارزیابی کرد و گزارشی از ماموریت روزانه خلبانان این پایگاه در صیانت از مرزهای هوایی منطقه دریافت کرد. وی امیدواری و اعتماد مردم به توانمندی خلبانان غیور و مجرب نیروی هوایی را سرمایه‌ای ارزشمند برای ارتقاء توان هوایی جمهوری اسلامی دانست.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) همچنین در مناطق پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نقاط مهم، حساس و حیاتی جنوب‌غرب کشور حاضر شد و از نزدیک در جریان آمادگی سامانه‌های شبکه یکپارچه پدافندی این منطقه از جمله سامانه‌های اس۳۰۰، رعد، مرصاد، فتح۲ ،طبس، هاگ و مراکز کنترل و فرماندهی یگان‌های ارتش و سپاه قرار گرفت. در این بازدید، عملیات تغییر موضع سریع سامانه پدافندی برد بلند اس۳۰۰ از سوی متخصصان جوان نیروی پدافند هوایی ارتش اجرا و در زمانی کوتاه‌تر از زمان تعیین شده در دستورالعمل‌های مربوطه، سامانه را عملیاتی و آماده اجرای ماموریت کردند.

سرلشکر موسوی در حاشیه این بازدیدها با بیان اینکه آمادگی روحی، انگیزه و مهارت بالای کارکنان عامل بسیار تاثیرگذار و تعیین‌کننده‌ای محسوب می‌شود، گفت: سطح بالای این آمادگی که امروز گوشه‌ای از آن مشاهده شد جای بسیار خوشحالی و امیدواری دارد و باید به این جوانان و مدافعان پرتلاش مرزهای ایران اسلامی افتخار کرد. ما با پیش‌بینی و برآورد وضعیت‌های احتمالی مختلف سعی می‌کنیم که خودمان را از نظر گسترش سلاح‌ها و یگان‌های راهبردی و تاکتیکی برای سخت‌ترین وضعیت آماده کنیم و این انعطاف را داشته باشیم که در صورت تغییر وضعیت‌ها بتوانیم به بهترین نحو ممکن ماموریتمان را انجام دهیم.

به گفته وی، امروز در منطقه جنوب غرب، وضعیت فنی، تکنیکی و تاکتیکی تجهیزات و سامانه‌های پدافندی ارتش و سپاه را بررسی کردیم و دیدیم که این سامانه‌ها از ابعاد مختلف به برکت حضور جوانان مومن و متخصص در وضعیت آمادگی مطلوب قرار دارند و حتی در مقابل سخت‌ترین وضعیت احتمالی و پیش‌بینی شده به بهترین شکل ماموریت‌های محوله را انجام می‌دهند و جای هیچ نگرانی برای مردم شریفمان وجود ندارد.

امیر سرلشکر موسوی با اشاره به استمرار این بازدیدها در دیگر نقاط کشور برای نظارت، ارزیابی و خداقوت به رزمندگان تصریح کرد: ما تجربیات ارزشمندی از محاسبات غلط دشمنان هم در کشور خودمان و در دوران دفاع مقدس و هم در اتفاقات رخ داده در سایر کشورهای منطقه که بر اساس محاسبات غلط و مشاوره کارشناسان ناشی به وقوع پیوسته، داریم. الان هم دشمن بداند که اگر دچار اشتباه محاسباتی شده و تصمیم غلطی بگیرد، دود آتش این غلط، علاوه بر این‌که چشم خودش را کور می‌کند دامن برخی کشورهای منطقه را هم خواهد گرفت. بنا به وظیفه نظامی خودمان بایستی همواره آماده باشیم حتی اگر با احتمال ضعیف قرار باشد اتفاقی برای کشور ما بیفتد با تمام وجود و با نثار جان از حدود و ثغور کشور دفاع می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم کوچک‌ترین خدشه‌ای به امنیت کشورمان وارد شود.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) اذعان کرد: نیروی پدافند هوایی ارتش، نیروی هوافضای سپاه و یگان‌های پدافندی سایر نیروهای مسلح کشورمان برای دستیابی به سامانه‌های پیشرفته پدافندی که بخشی از آن مورد ارزیابی قرار گرفت موفق شده‌اند ضمن بومی‌سازی بسیاری از این سامانه‌ها، دانش پیچیده سیستم‌های پدافندی روز دنیا را با استفاده از تاکتیک‌ها و روش‌های ابداعی خاص، در اختیار بگیرند. دانشمندان و مخترعان جوان ما با اعتماد به‌نفس و تکیه بر توان دانشگاه‌ها، مراکز علمی و تحقیقاتی و صنایع دفاعی، ثابت کرده‌اند برای دفاع از خود هیچ وابستگی و نیازی به خارج از مرزها ندارند.


نام:
ایمیل:
* نظر: