bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۶۰۰۴
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۱۹ - ۰۳ آبان ۱۴۰۱
بامداد جنوب: رئیس سازمان بیمه سلامت ایران از پوشش بیمه‌ای ۲۷ قلم داروی پرمصرف و دیابتیک در طرح دارویار در آینده نزدیک خبر داد.

بامداد جنوب: رئیس سازمان بیمه سلامت ایران از پوشش بیمه‌ای ۲۷ قلم داروی پرمصرف و دیابتیک در طرح دارویار در آینده نزدیک خبر داد.

محمدمهدی ناصحی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران گفت: در بحث پرداخت‌های طرح دارویار بدهی نداریم و همه تعهدات به‌روز پرداخت‌شده‌اند تا موسسات ارائه خدمات پزشکی با توجه به مشکلات، نقدینگی کافی را در اختیار داشته باشند.

به گفته وی با اجرای طرح دارویار پرداخت از جیب مردم کاهش‌یافته است، هر چند اشکالاتی وجود دارد و برخی داروها در سامانه تعریف‌نشده است که به زودی این مشکل رفع می‌شود.

ناصحی تصریح کرد: اکنون سازمان بیمه سلامت به بیماران اوتیسم و معلولان در مراکز خصوصی با تعرفه بخش خصوصی خدمات پرداخت می‌کند و با این اقدام برخی از مشکلات آن‌ها برطرف شده است.

وی ادامه داد: داروهای موردنیاز برای ۱۳ هزار و ۵۰۰ بیمار صعب‌العلاج نیز در قالب طرح دارو رسان با رعایت شرایط بیماران در منزل، تامین می‌شود که اکنون این طرح در تهران اجرایی شده است و در شهرستان‌ها نیز با اجرای آن، بیماران مشکلی از لحاظ دسترسی به دارو ندارند، اما عمده مشکل در تهران بوده است.

رئیس سازمان بیمه سلامت با اشاره به پوشش رایگان سه دهک پایین جامعه، افزود: پنج میلیون و ۴۰۰ هزار نفر بیمه شدند و برای بیش از یک‌میلیون نفر نیز در حاشیه شهرها پزشک تعیین کردیم تا دسترسی آسانی به خدمات پزشکی داشته باشند.

به گفته ناصحی، در اجرای نسخه الکترونیک نیز گام بزرگی برداشته شد و بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه الکترونیکی انجام‌شده است که از سازمان‌های مربوطه نیز می‌خواهیم سریع‌تر این نسخه الکترونیکی را کامل کنند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز در همین زمینه افزود: دارو، بیشترین دغدغه ما در کمیسیون است و باید پرداختی از جیب مردم در تامین دارو کاهش یابد زیرا بسیاری از افراد توان مالی ندارند.

حسینعلی شهریاری با بیان اینکه نگرانی ما در بحث دسترسی مردم به دارو جدی است و ایجاد صندوق بیماران صعب‌العلاج کار بزرگی است که جای قدردانی است. تاکید کرد: ۸۰ میلیارد دلار برای این صندوق اختصاص داده‌شده که کمتر از ۲۰ درصد پیش‌بینی‌ها است‌.


نام:
ایمیل:
* نظر: