bamdad24 | وب سایت بامداد24

کد خبر: ۱۴۳۲۷
تاریخ انتشار: ۲۳ : ۰۲ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۸
بامداد جنوب: فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با دستور آغاز رزمایش پدافند بیولوژیک از راه‌اندازی ۳۰۰ مرکز درمانی ارتش در سراسر کشور خبر داد. در پی ابلاغ فرمان فرماندهی کل قوا به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، جلسه اضطراری فرمانده کل ارتش با فرماندهان نیروهای چهارگانه آجا به‌صورت ویدیو کنفرانس تشکیل شد.

بامداد جنوب: فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با دستور آغاز رزمایش پدافند بیولوژیک از راه‌اندازی ۳۰۰ مرکز درمانی ارتش در سراسر کشور خبر داد. در پی ابلاغ فرمان فرماندهی کل قوا به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، جلسه اضطراری فرمانده کل ارتش با فرماندهان نیروهای چهارگانه آجا به‌صورت ویدیو کنفرانس تشکیل شد.

در این جلسه امیر سرلشکر موسوی، فرمانده کل ارتش، امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ‌کننده و فرمانده قرارگاه زیستی ارتش، امیرسرتیپ حیدری فرمانده نیروی زمینی، امیر سرتیپ صباحی‌فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی، امیر سرتیپ نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی، امیر دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی و امیر دریادار دوم مداح معاون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارتش حضور داشتند.

سرلشکر موسوی با اشاره به تشکیل قرارگاه امام رضا (ع) در ستاد کل نیروهای مسلح، گفت: اولین جلسه این قرارگاه مصوباتی داشته است که به همه نیروها ابلاغ شده و لازم است به بهترین شکل به آنها پرداخته شده و همه اقدامات قرارگاه پدافند زیستی ارتش در چارچوب مصوبات قرارگاه امام رضا (ع) انجام شود. تقدیر فرماندهی معظم کل قوا از اقدامات نیروهای مسلح، جای شکر دارد و به‌خاطر تلاش یکایک کارکنان جان بر کف نیروهای مسلح اعم از؛ ارتش، سپاه، وزارت دفاع، بسیج و نیروی انتظامی بوده است که این امر مسوولیت و ماموریت‌های ما را سنگین‌تر و افزون‌تر می‌کند و برای گسترش اقدامات مورد نظر معظم‌له باید تمام تلاش خود را به‌کار گیریم.

فرمانده کل ارتش با تاکید بر لزوم سازماندهی تجهیزات و نیروی انسانی به‌کارگیری شده در امدادرسانی و خدمات بهتر به ملت شریف ایران برای مقابله با ویروس منحوس کرونا، خاطرنشان کرد: پیشگیری از شیوع این بیماری و ویروس، یکی از موارد مورد تاکید فرماندهی معظم کل قواست که به‌زودی با اجرای یک رزمایش دفاع بیولوژیک تحت کنترل و فرماندهی قرارگاه پدافند زیستی ارتش به فرماندهی امیر دریادار سیاری و با محوریت نیروی زمینی ارتش به فرماندهی میدانی امیر سرتیپ حیدری، باید تلاش کنیم تا خدمات و اقدامات متناسب با فرمان فرماندهی معظم کل قوا به بهترین شکل ممکن اجرا شود.

امیرسرلشکر موسوی در ادامه با صدور دستور فوری مبنی بر ایجاد مراکز درمانی متعدد در محله‌ها که از اقدامات موثر در راستای فعال‌تر شدن خدمات ارتش است، تاکید کرد: بمنظور مدیریت دقیق و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا؛ ارتش جمهوری اسلامی ایران علاوه بر مراکز موجود، در ۳۰۰ محله و منطقه در کشور با ایجاد مراکز درمانی نسبت به شناسایی بیماران کرونایی اقدام و از گسترش این بیماری جلوگیری خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه تا کنون اقدامات بسیار مهم و تاثیرگذاری نیروهای چهارگانه ارتش در اقصی نقاط کشور انجام شده است افزود: بار اصلی مأموریت دفاع بیولوژیک در کشور بر دوش نیروی زمینی است و سایر نیروها به ترتیب؛ نیروی پدافند هوایی در اراک، نیروی هوایی در بوشهر، نیروی دریایی در هرمزگان و همچنین نیروهای هوایی و دریایی به‌صورت مشترک در شهرهای چابهار و کنارک ماموریت تشکیل قرارگاه‌هایی برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا را بر عهده خواهند داشت.


نام:
ایمیل:
* نظر: